×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
14. februāris, 2012
Drukāt

Kādiem ziemas priekiem dodat priekšroku?

Jānis Briedis, uzņēmējs: “Šajā nedēļas nogalē pirmo reizi šosezon Baldonē braucu ar sniega dēli. Citus gadus aktīvai atpūtai uz kāda no Latvijas kalniem veltīju vismaz desmit nedēļas nogales, taču diemžēl šoziem laika apstākļi to ļāvuši tikai pavisam īsu laika sprīdi.

 

Lai arī ikdienā lielais sals sagādā ne mazums rūpju, esmu priecīgs, ka beidzot Latvijā iestājusies kārtīga ziema. Decembra dubļi un pelēcība nomāca pārlieku ilgi, tāpēc tagad esmu nolēmis ziemas priekus izbaudīt ar dubultu sparu.”

Bruno Freimanis, skolnieks: “Vislabprātāk eju ārā celt sniegavīrus un sniega fortus, pikoties, šļūkt lejā pa kalnu uz pannas, staigāt un skriet pa parku ar omas suni. Šogad gan man vēl nav sanācis kārtīgi izbaudīt ziemas priekus, jo laiks ir vai nu pārāk silts un nav sniega, vai pārlieku auksts, lai ilgi paliktu ārā. Reizēm man patīk, ka ir tik auksti, lai drīkstētu neiet uz skolu, taču daudz labprātāk es vairāk laika pavadītu laukā ar draugiem vai kopā ar vecākiem uz kāda no lielajiem kalniem.”

Kalvis Meijers, uzņēmējs: “Mēs ar bērniem esam aizrautīgi slēpotāji. Šosezon gan ziemas priekus baudām mazāk nekā citus gadus lielās aizņemtības un, protams, arī nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ. Tomēr pagājušajā nedēļas nogalē izbrīvējām laiku distanču slēpošanai. Parasti izbraucam kaut kur netālu uz Rīgas un Pierīgas mežiem, bet esmu drošs, ka līdz pavasarim vēl pagūsim arī nolaisties pa kāda attālāka Latvijas kalna nogāzi.”

Krista Vitena, studente: “Ziemās vislabprātāk braucu ar sniega dēli pa kādu Rīgai tuvāku kalnu. Šoziem gan to vēl nav sanācis darīt, jo ziema atnāca ar pārlieku bargu aukstumu. Taču, līdzko gaiss iesils līdz -10 grādiem, izmantošu katru iespēju baudīt ziemas priekus. Man patīk arī braukt ar ragaviņām. Draugu un ģimenes lokā to daru gan Rīgas un Pierīgas mežos, gan savu lauku māju apkaimē Saulkrastos, kur nav jāmaksā par inventāra īri vai pacēlāju. Tas sagādā gan kopīgus jautrības brīžus, gan ļauj izkustēties svaigā gaisā, turklāt nemaksā gandrīz neko.”

Anna Vanaga, menedžere: “Man ziemas aukstums nepatīk, tāpēc ārā nekādus priekus baudīt neeju. Cauru gadu vingroju sporta zālē, apmeklēju baseinu un pirti, tāpēc fizisku aktivitāšu man netrūkst. Ieelpot svaigu gaisu reizēm izeju kādā pastaigā tepat pa pilsētas parkiem. Izmantoju tikai sabiedrisko transportu, tāpēc braukt ārpus pilsētas uz kādu kalnu vai atpūtas bāzi man būtu pārāk sarežģīti. Par sniegu un salu nekāda prieka man nav, un visus garos ziemas mēnešus es ar nepacietību gaidu vasaru, kad atkal būs silti un varēšu brīvdienas pavadīt pie jūras.”

 

Uzziņa

* Gandrīz 60% Latvijas iedzīvotāju priecājas par ziemas iestāšanos un, neskatoties uz auksto laiku, labprāt pavada brīvo laiku svaigā gaisā.

* Gandrīz 70% aptaujāto par savu iecienītāko nodarbi nosaukuši pastaigas svaigā gaisā, 34% patīk vizināšanās ar ragaviņām, savukārt 25% mīļākā nodarbe ir slēpošana vai slidošana.

* Izvēloties ziemas aktivitātes, 70% Latvijas iedzīvotāju svarīga ir iespēja pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem, bet 55% svarīgi, lai šīs aktivitātes ir jautras un izklaidējošas. 40% aptaujāto atzinuši, ka būtiskas ir arī izmaksas.

 

Avots: Kompānijas “Mindshare” veikta iedzīvotāju aptauja

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+