×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
11. decembris, 2014
Drukāt

Kadirova atbalstītāji Maskavā ar olām apmētā cilvēktiesību aktīvistus (Video)

Kadrs no videoKadrs no video

Čečenijas prokremliskā līdera Ramzana Kadirova atbalstītāji ceturtdien preses konferencē Maskavā ar olām apmētājuši Krievijas cilvēktiesību aktīvistus, kas pauda nosodījumu nemiernieku radu māju dedzināšanai Ziemeļkaukāza reģionā.

Divi gados jauni vīrieši ar olām apmētāja cilvēktiesību aktīvistu organizācijas “Memoriāls” pārstāvi Aleksandru Čerkasovu un Komitejas pret spīdzināšanu priekšsēdētāju Igoru Kaļapinu.

Sviežot aktīvistiem ar olām, huligāni kliedza “Kadirovs izvilka valsti!” un “Kā gan savādāk ar viņiem lai cīnās!” un tad pameta preses konferences telpu.

Organizētāji izsauca policiju, kas incidenta vietā ieradās pēc stundas.

“Memoriāls” bija sasaucis preses konferenci, lai iepazīstinātu ar detalizētu ziņojumu par stāvokli Čečenijā, kāds tur izveidojies 20 gadus pēc Pirmā Čečenijas kara sākuma.

Kā teikts ceturtdien izplatītajā “Memoriāla” paziņojumā, no 6. līdz 9.decembrim Čečenijā nodedzinātas vismaz astoņas nemiernieku radinieku mājas. Četras mājas piederējušas 4.decembra sadursmēs Groznijā nogalināto nemiernieku radiem.

Pēc nesenajām Groznijas sadursmēm Kadirovs paziņoja: “Pienācis gals laikam, kad runāja, ka vecāki neatbild par meitu un dēlu darbiem.”

“Ja kaujinieks Čečenijā nogalina policijas darbinieku vai kādu citu cilvēku, kaujinieka ģimene tiks nekavējoties izraidīta aiz Čečenijas robežām bez tiesībām atgriezties, bet māja tiks nojaukta līdz pamatiem,” sacīja Kremļa atbalstītais līderis.

Cilvēktiesību aktīvisti ceturtdien preses konferencē Maskavā nosodīja Kadirova aicinājumus uzbrukt nemiernieku radiem.

“Čečenijā nedarbojas Krievijas konstitūcija. Tur ir viens likums – Ramzana kārtība,” preses konferencē sacīja Pilsoniskā atbalsta komitejas priekšsēdētāja Svetlana Gannuškina.

“Viņi dedzina pat to radinieku mājas, kuri nav uzturējuši kontaktus ar tiem, kas pievienojušies nemiernieku kustībai,” sacīja Čerkasovs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+