Pasaulē

Kadirovs: esmu gatavs atdot dzīvību par Putinu18

Foto – AFP/LETA

Krievijas sastāvā esošās Čečenijas republikas prezidents Ramzans Kadirovs, no Krievijas prezidenta Vladimira Putina saņemot ordeni par “profesionālajiem sasniegumiem”, paziņoja, ka ir “bezgalīgi pateicīgs” par to, ka Kremļa saimnieks tik augstu novērtējis viņa “pieticīgo darbu”, informē ziņu aģentūra “RIA Novosti”.

“Visi nopelni par mieru un stabilitāti Čečenijas republikā pienākas Putinam,” paziņoja Kadirovs, saņemot Goda ordeni par “profesionālajiem panākumiem, aktīvu sabiedrisko darbību un ilggadēju godprātīgu darbu”. Augsto apbalvojumu Kadirovs saņēma pēc tam, kad viņš aizstāvēja par Krievijas opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova nošaušanu apsūdzēto Čečenijas republikas Iekšlietu ministrijas pārziņā esošā kaujinieku bataljona komandieri Zauru Dadajevu.

Pēc ordeņa saņemšanas Kadirovs paziņoja, ka ir Krievijas prezidenta uzticīgs sabiedrotais un ir gatavs atdot dzīvību par Putinu. “Mēs taču esam Krievijas prezidenta kaujinieki! Es vienmēr būšu pateicīgs Vladimiram Vladimirovičam par visu, ko viņš izdarījis manis un manas tautas labā. Es vienmēr būšu viņam uzticīgs sabiedrotais, neatkarīgi no tā, vai viņš būs prezidents vai ne. Atdot dzīvību par tādu cilvēku – visvieglākais uzdevums. Es apgalvoju, ka izpildīšu jebkuru pavēli un ka viņa dēļ izpildīšu visgrūtāko uzdevumu, lai ko arī man tas prasītu,” paziņoja Kadirovs.

Krievijas opozicionārs Iļja Jašins, komentējot Kadirovam piešķirto ordeni, atgādināja, ka pēc tam, kad 2010. gadā par žurnālista Oļega Kašina smago piekaušanu galvenās aizdomās krita uz Kremļa jauniešu organizācijas “Naši” vadītāju Vasīliju Jakimenko, Putins negaidīti ielūdza Jakimenko uz tikšanos Kremlī. “Tagad ne mazāk nopietnas aizdomas par Ņemcova noslepkavošanu krīt uz Ramzanu Kadirovu, un Putins nekavējoties viņam publiski piešķir valsts apbalvojumu,” norādīja Jašins.

Iepriekš Jašins arī uzsvēra, ka “mūsu lielākās bažas ir piepildījušās”. “Oficiālās versijas noliedz prezidenta Putina iesaisti. Tagad valsts propaganda var demonstrēt prezidentu kā efektīvu menedžeri, kurš deva pavēli atrast slepkavas, un te viņi ir,” laikrakstam “The Moscow Times” norādīja Jašins, oficiāli izvirzīto versiju, ka Ņemcovs nogalināts reliģisku apsvērumu dēļ, nodēvējot par “muļķībām”. “Ņemcovs bija diezgan iecietīgs pret islāmu,” uzsvēra Jašins.

LA.lv