Mobilā versija
+7.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
28. jūlijs, 2015
Drukāt

Kādos dienestos, centros vai citur palīdzību lūgt? Noziegumos cietušajiem būs atbalsta tālrunis

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

No nākamā gada ikviens noziedzīgā nodarījumā cietušais varēs bez maksas zvanīt uz atbalsta tālruni 116006, lai gūtu dažāda veida noderīgu informāciju, piemēram, par sociālajiem dienestiem, krīzes centriem, rehabilitācijas iespējām, kā arī varēs gūt emocionālu atbalstu.

Tālruņa plānotais darbības laiks būs no plkst. 7:00 līdz 22:00, portālu “La.lv” informēja Tieslietu ministrijas pārstāve Līva Rancāne.

Tālrunis ir Tieslietu ministrijas iniciatīva, ko otrdien atbalstījusi valdība. Iecere radusies, ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2012.gada 25.oktobra direktīvas 2012/29/ES prasības, kas nosaka noziegumos cietušo tiesību, atbalsta un aizsardzības minimālos standartus.

Paredzēts, ka bezmaksas tālrunis būs nepieciešamās informācijas avots cietušajiem arī gadījumos, ja kriminālprocess vēl nav uzsākts. Cietušos uzklausīs īpaši apmācīti speciālisti.

Ideja par tālruņa izveidi radās Tieslietu ministrijas darba grupā, ņemot vērā arī biedrības „Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS” pētījumu „Mehānismi cietušo kompensācijai kriminālprocesā Eiropas Savienībā”. Pētījumā secināts, ka „Latvijā ir virkne būtisku, sistēmu veidojošu sastāvdaļu, bet nav pašas cietušo atbalsta sistēmas, kā mērķtiecīgi orientētu pasākumu kopuma”.

Mājaslapā sargi-sevi.lv gan ir izveidots jau šobrīd pieejamais dažādu palīdzības tālruņu saraksts. Lielākoties tie ir dažādi uzticības tālruņi bērniem un jauniešiem.

Pieaugušajiem, kas nonākuši krīzes situācijās, tālruņi lielākoties nav bez maksas. Piemēram, krīzes centra “Skalbes” telefons- 6722 2922,
resursu centra sievietēm „Marta” tālruņi- 67378539, 67388184, 28300115, centra pret vardarbību „Dardedze”
tālruņi- 67600686, mob. 29556680, biedrības “Patvērums “Drošā māja”” tālrunis- 67898343, mob. 29153221.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+