×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. decembris, 2013
Drukāt

Kādreiz zaudē arī BK “Ventspils”

foto: bkventspils.lvfoto: bkventspils.lv

FIBA Eiropas izaicinājuma kausa izcīņas spēlē BK “Ventspils” savā laukumā piedzīvoja bezierunu 63:81 zaudējumu pret labi pazīstamajiem kaimiņiem Tartu “Rock”, tomēr joprojām saglabā pirmo vietu C grupā.

Pirmā apļa spēlē Tartu ventspilnieki pēdējās 12 minūtēs atspēlēja 17 punktu deficītu un aizveda laimīgu uzvaru. Šoreiz tāda pat starpība atkal tika sasniegta trešā ceturkšņa izskaņā. Mēdz teikt – vienā upē divreiz iekāpt nevar. Ja no Emajogi izdevās izkāpt sausām kājām, tad pašu Ventā nācās nogrimt dēļ nevarības uzbrukumā, kļūdām un neraksturīgi cauras aizsardzības.

Simptomi, ka sezonas pirmajos divos mēnešus panākumus nesušajā BK “Ventspils” aizsardzībā kaut kas buksē, bija jau LBL čempionāta spēlē pret baroniem (laimīga uzvara otrajā pagarinājumā) un “LU”.

Spēles sākums par nepatikšanām neliecināja. Zem groza dominēja Zaķis, trejaci trāpīja Butjankovs, rezultatīvas darbības padevās Viljamsam – 8:3, 13:5. Lai arī turpinājums tik raits nebija, pirmais ceturksnis uzvarēts ar 21:18. Otrajā ceturtdaļā ventspilnieki zaudēja 28 punktus. Kopā ar pagalam blāvo uzbrukumu, kad precizitāte no spēles bija tālu zem 50 procentiem (21/58) un divreiz vairāk kļūdām kā Tartu komandai (13 pret 6), spēle neatgriezenski izslīdēja no Roberta Štelmahera trenētās komandas rokām.

Trešajā ceturtdaļā BK “Ventspils” aizsardzība it kā bija līmenī, taču intrigas atgriešanai vajadzēja kaut ko trāpīt uzbrukumā. Cerētā pakaļdzīšanās pārvērtās vēl lielākos mīnusos. Kādā no minūtes pārtraukumiem Štelmahers aicināja komandu vienkārši spēlēt basketbolu, taču arī tas palika nesadzirdēts. Turpretī “Rock” uz sava viļņa noturējās līdz galam un BK “Ventspils” zaudējums sanāca savam laukumam nepieklājīgs – 63:81.

Spēle nebija no labākajām. Zaudējām cīņas sparā, šķita, ka esam fiziski vājāki un nekad neesam redzējuši svara zāli. Viņi varēja mūs iespiest zem groza, kam nekā neizdevās pretoties. Taču runa jau nav tikai par “štangu” cilāšanu, jo vajadzīgs arī gribas spēks, bet tas kaut kur pazuda. Negribu teikt, ka tā nebija pavisam, jo komanda cīnījās, bet maz bija no tā, ko gatavojām šai spēlei,Robertam Štelmaheram vēl būs jātiek skaidrībā par komandas sarūpēto nepatīkamo pārsteigumu. “Protams, ka esmu laimīgs par šo uzvaru, Ventspilī mums uzvarēt nebija izdevies sen. Spēles sākums iznāca ļoti smags, bet no otrās ceturtdaļas laukumā dominējām mēs. Īpaši aizsardzībā, kas bija galvenā uzvaras atslēga,” ar jaunām cerībām izkļūt no C grupas mājās aizbrauca “Rock” treneris Gērts Kullamē.

Uzvara BK “Ventspils” komandi būtu nodrošinājusi vietu nākamajā posmā, tagad to būs jāizcīna atlikušajās divās spēlēs Sēdertēljē vai savā laukumā pret Vīnes “Zepter”. Labā ziņa – ventspilnieki paliek C grupas galvgalī un viss joprojām ir pašu rokās.

 

FIBA EIROPAS IZAICINĀJUMA KAUSS

C grupa

BK “Ventspils” – Tartu “Rock” (Igaunija) 63:81 (21:18, 37:46, 46:61). Zaķis 18, Timma 11+10AB, Vairogs 11, Viljamss, Gulbis pa 6, Lejasmeiers 5, Valters, Butjankovs pa 3; Simpsons, Kurbass pa 16, Dorbeks 13, Dilis 11, Eihfuss 10, Tome 8, Pečukevičs 4, Talts 2, Doroņins 1.

Zepter Vienna” – “Sodertalje Kings” 73:76 (39:38).

Tabulā: 1. BK “Ventspils” 3-1, 2. “Rock” 2-2, 3. “Sodertalje” 2-2, 4. “Zepter” 1-3. 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+