Ekonomika
Īpašums

FOTO: Kādreizējā Nacionālās bibliotēkas ēkā izveidots jauns dzīvokļu nams0


Kādreizējā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā Krišjāņa Barona un Elizabetes ielas krustojumā izveidots jauns dzīvokļu projekts “Bibliotēkas nams”.
Kādreizējā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā Krišjāņa Barona un Elizabetes ielas krustojumā izveidots jauns dzīvokļu projekts “Bibliotēkas nams”.
Publicitātes foto

Kādreizējā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā Krišjāņa Barona un Elizabetes ielas krustojumā, ieguldot četrus miljonus eiro, izveidots jauns dzīvokļu projekts “Bibliotēkas nams”.

Iegādei tiek piedāvātas 57 dzīvojamās telpas un astoņas komerctelpas bez apdares.

“Bibliotēkas nama” ēka ir būvēta 1910. gadā bankas vajadzībām. Būtiska sabiedrības daļa šo neoklasicisma stila celtni atceras kā Latvijas Nacionālās bibliotēkas galveno ēku, kas tur atradās no 1956. līdz 2014. gadam, kad tā tika pārcelta uz Pārdaugavu.

Taču reti kuram ir zināms, ka pirmsākumos šajā ēkā ir atradušies grezni restorāni, kā arī avīžu un žurnālu redakcijas. Plānojot dzīvokļus, vēlējāmies šo bagāto vēsturi ne vien saglabāt, bet arī izcelt.

Tāpēc namā, cik vien iespējams, saglabājām vēsturisko apdari, logus un grīdas materiālus,” stāsta Nauris Živuļins, “Bibliotēkas nama” sadarbības partneris projekta koncepcijas izstrādē un realizēšanā.

Plānots, ka “Bibliotēkas nams” uzrunās jaunos pilsētniekus, kuri vēlas dzīvot Rīgas centrā un novērtē paliekošas vērtības. Interesentiem tiks piedāvāti dzīvokļi ar vienu, divām vai trīs istabām.

Kopumā dzīvojamās platības veidotas nelielas, tādējādi nodrošinot, ka tās ir finansiāli pieejamas, bet uzturēšana neprasa pārāk lielus izdevumus.

“Bibliotēkas nams” piedāvā dzīvokļus platībā no 20 m2 līdz 80 m2.

Šādu tendenci var novērot visā pasaulē – lielpilsētu centrā dzīvojamās platības samazinās. Arī Rīgas centra namos redzam, ka plānojumi kļūst mazāki, bet pārdomātāki, aktīvam mūsdienu cilvēkam atbilstošāki,” piebilst Nauris Živuļins.

“Bibliotēkas nams” ir daudzdzīvokļu nama projekts bijušajā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā Krišjāņa Barona ielā 14. Projektā ir pieejami 57 dzīvokļi un astoņas komercplatības bez apdares.

LA.lv