×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
2. maijs, 2017
Drukāt

Kādreizējais olimpietis Ķiksis startējis Krievijas formas tērpā; LRF pauž nosodījumu (4)

foto - Steve Walltonfoto - Steve Wallton

Latvijas treka riteņbraucējs Ainārs Ķiksis noslēdzis dalību pasaules meistaru spēlēs. Uzstādot jaunu pasaules meistaru rekordu, valmierietis izcīnīja pirmo vietu 200 metros gaitā. Zeltu Ķiksis guva arī sprintā. Latvijas Riteņbraukšanas federācija pauž nosodījumu par sportista dalību komandu sprintā Krievijas izlases formas tērpā.

Jaunzēlandē noslēgušās pasaules meistaru spēļu sacensības treka riteņbraukšanā. Tajā Latviju pārstāvēja titulētais trekists Ainārs Ķiksis, kurš Latvijas krāsās izcīnīja zelta medaļu 750 metru distancē, uzstādot arī jaunu pasaules rekordu.

Sacensību pēdējā dienā Ķiksis startēja 200 metros gaitā un sprintā. 200 metru distancē valmierietis finišēja pēc 10.63 sekundēm, uzstādot jaunu pasaules meistaru rekordu. Ķiksis tādējādi tika pie trešās zelta medaļas čempionātā, startējot Latvijas kreklā. Vakarā Ainārs sekmīgi sevi apliecināja arī sprintā. Vispirms tika pārvarēti visi izslēgšanas braucieni. Lielajā finālā Ķiksis pārspēja jaunzēlandieti Kilfordu Pakeru.

Vienlaikus Latvijas Riteņbraukšanas federācija paudusi stingru nostāju par Aināra Ķikša startēšanu pasaules meistaru spēļu komandu sprinta sacensībās, startējot Krievijas izlases formas tērpā.

LRF paziņojumā teikts, ka:
1. Latvijas Riteņbraukšanas federācija respektē un atbalsta, ka amatieru un senioru sportisti par saviem vai viņu atbalstītāju līdzekļiem piedalās dažāda ranga starptautiskajās sacensībās, to skaitā klubu komandu sastāvos.

2. Latvijas Riteņbraukšanas federācija nosoda tās licencētu sportistu dalību sacensībās, it īpaši Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības organizētajās vai atzītajās, citu valstu izlašu formas tērpā, tādā veidā maldinot līdzjutējus par valsti, kuru sportists pārstāv. Vienlaikus šāda rīcība diskreditē Latvijas Riteņbraukšanas federāciju un Latvijas valsti.

3. Latvijas Riteņbraukšanas federācija uzskata, ka Ainārs Ķiksis ir rīkojies neētiski un nosoda sportista rīcību, piedaloties pasaules meistaru spēļu treka riteņbraukšanas komandu sprinta disciplīnas sacensībās Krievijas izlases formas tērpā.

Ķiksis pārstāvēja Latviju 1992., 1996. un 2000.gada olimpiskajās spēlēs, bet pašlaik viņš ir Krievijas treka riteņbraukšanas izlases konsultants.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Droši vien tas ir Ķikša protests Latvijas sporta vadīklām, kas neko nav darījušas, lai saglabātu pie mums tik populāro, skaisto un panākumiem bagāto sporta veidu-treka riteņbraukšanu. Halles varēja sabūvēt, bet kaut vienu treku nevarēja uzcelt? Kas attiecas uz Rīgas bērniem-tiem ir ierobežotas iespējas trenēties arī citos sporta veidos, jo trūkst sporta zāļu, par vieglatlētiku nemaz nerunājot, liecina, par Rīgas mēra un Sporta departamenta vadītāju izpratni par jaunatnes vajadzībām

  2. Tā ir cūcība!Ja tā patīk moskaļu krāsas,lai lasās uz krieviju.

  3. Atraduši par ko uzklupt. Tad kad puišiem (Ķiksim, Lakučam un Bērziņam) vajadziga bija nauda Latvijā treka uzstādīsanai, tad gan apklusa visa riteņbraukšanas federācija un LOK. Medaļas federācija grib, bet savu ieguldījumu – zerro.

    • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

      Bērziņas kundze! Nejauc …. ar pirkstu! Tas ir sporta un valsts kārtības un protokola nihilisms. Zinu čempionu no tiem laikiem, kad puika gāja dārziņā, skolā un dzīvē-viņš nāk no normālas latviskas ģimenes, tādēļ šāda rīcība sevišķi pārsteidz. Viņam bija augsts lidojums jau aktīvajā sportā, bet tagad Aināram pasaulē nav īstu konkurentu. Tas priecē. Apbēdina mūsu Japiņi u.c. funkcionāri, bet vienalga- ordnungs ir ordnungs un tas jāievēro pat karaļiem! Domāju, ka RU funkcionāri nebūtu iebilduši, ja Ķiksis uzvilktu tuvās aizrobežas valst kreklu un godam nostartētu kā SAVAS VALSTS PILSONIS!

Draugiem Facebook Twitter Google+