×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
29. jūlijs, 2017
Drukāt

Vai augustā būs vasara? Prognoze pēc zīmēm dabā un senču ticējumiem (3)

Foto - Andris EglītisFoto - Andris Eglītis

Pēc zīmēm dabā un tautas ticējumiem laikapstākļus augustā prognozējis Vilis Bukšs.

Savas mājas lapā internetā dabas vērotājs vispirms atgādina dažu svarīgus augusta mēneša datumus:

Laiks jāvēro mēneša pirmajā dienā. Ja 1.augustā sauss, tad turpmākās sešas nedēļas pārsvarā sauss. Slapjš – sešas nedēļas ar lietiem. Sauss un saulains 1. augusts – būs sauss rudens. Lietains – slapjš.

Šogad neizdevies siena laiks turpināsies vēl visu augustu. Par 2.augustu ticējums saka: ja lietus līst, būs slapjš rudens, ja saulains – rudens sauss.

7. augusts jeb Annas pēc vecā stila, nozīmīga diena laika vērojumos. Auksts rīts ar rasu, paredz aukstu ziemu. Lietaina diena – ziemā daudz sniega.

Labrencis jeb Uguns diena ir 10. augustā. Skaista Labrenča diena sola skaistu rudeni.

15. augusts – Lielā Māra jeb Vasaras Māra. Kāds laiks 15. augustā – tāds septembrī.

Laika vērojumiem nozīmīgas dienas ir no 16. līdz 19. augustam. Laika apstākļi šajās dienās paredz laiku no oktobra līdz janvārim.

Zīmes dabā norādot uz pārsvarā mitru augustu un rudeni.

Vilis Bukšs izsaka šādu prognozi: lielākoties līdz Labrencim (10. augusts) laika apstākļi būs mainīgi. Ja mēneša sākumā dažās dienās temperatūra var tuvoties plus 30 grādiem, kam var sekot stipras pērkona lietusgāzes, tad vēlāk mēreni silts un nokrišņi īslaicīgi.

Mēneša vidū, laikā ap Vasaras Māru (15. augusts), kļūs vēsāks, vairāk mākoņu un vējaināks. Nokrišņi īslaicīgi. Nereti mērens sēņu lietutiņš. Augusta otrajā pusē mainīgi laika apstākļi. Siltākas un saulainākas dienas mīsies ar mākoņainām.

Vairāk saulainu dienu pirms Bērtuļa (24. augusts) un temperatūras ap plus 20, plus 23. Ap Linu dienu (25. augusts) un vēlāk nepastāvīgs, vējains, nereti lietus. Mēneša beigās vēsāks, īslaicīgi nokrišņi un skaidrās naktīs vējam pierimstot salnu vietās iespējamas nakts salnas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Varbūt arī kādreiz Vilim izdosies daudzmaz precīza laika prognoze!
    Nevar taču vienmēr šaut garām. Tautas ticējumi vēsta, ka dažkārt pat aklai vistai kāds grauds trāpoties!

  2. nu sis Vilis jau sen neko pareizu nav pateicis,peec saviem noveerojumiem,nebija,ne ziemas,kaa paregoja,ne pavasaris un kur tad taa vasara kura saakshoties peec jaanjiem un buushot karsta?nu es vinju sauktu par sharlataanu.

  3. Murmuli, kā tur īsti bija ar solīto vasaru? Kā bija ar 10 jūliju? Kad atskaitīsies par savu muldēšanu? Laikam esi tik stulbs, ka neviena psihene neņem ārstēt.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +19
Alūksne +18.4
Daugavpils +19.4
Saldus +18
Liepāja +18.9
Jelgava +17.9
Ventspils +18.2
Limbaži +17
Madona +19
Rēzekne +18
Draugiem Facebook Twitter Google+