Kokteilis
Mīli

Kāds ir optimālais laiks seksuālu attiecību uzsākšanai? 1

Foto – Shutterstock

Atbilde uz šo jautājumu, tāpat kā daudzas attiecības, ir sarežģīta, īstais brīdis vieniem var pienākt jau pēc pāris randiņiem, bet citiem pēc vairākiem mēnešiem.

Viens no iemesliem, kādēļ ir tik grūti noteikt labāko laiku, kad attiecībās iesaistīt seksu, ir tas, ka šis konkrētais jautājums iepriekš visai maz ir ticis pētīts. Turklāt veiktajos pētījumos par paraugu ņemti īpaši specifiski piemēri, lielākoties pētījumam tika izraudzīti koledžas vecuma vīrieši un sievietes, kā arī precēti, homoseksuāli pāri.

Pāris zinātnisku pētījumu ietvaros tuvāk aplūkots tas, kas attiecībās notiek brīdī, kad tajās tiek iesaistīts sekss.

Atbildes ir visnotaļ pretrunīgas.

2000. gadu sākumā Ilinoisas Universitātes komunikācijas profesore Sandra Metsa veica pētījumu, lai uzzinātu, vai emocionāla saikne – konkrētāk, vārdu “es tevi mīlu” pateikšana pirms seksa pozitīvi iespaido attiecības ilgstošā laika posmā.

Pētījumā piedalījās gandrīz 300 koledžas vecuma vīrieši un sievietes, tika atklāts, ka tas atstāj pozitīvu iespaidu uz attiecībām.

Metsa uzzināja, ka pāri, kuri no sākuma nodevās mīlas priekiem un tad viens otram atzinās mīlestībā, piedzīvoja negatīvu attiecību pieredzi. Šīs sarunas ievadvārdi parasti skanēja nepārliecinoši vai vairāk atgādināja atvainošanos.

Lai arī tas nebūt nav pārliecinošs indikators par brīdi, kad vēlams iesaistīties intīmās izpriecās, Metsas pētījuma ietvaros tika izstrādāti klasiskie soļi, kuri abiem partneriem jāsper pirms intīma fiziska kontakta, tostarp otras personas iepazīšana, pirmais skūpsts un saistību uzņemšanās. Šī emocionālā saikne ir viens no attiecību pamatelementiem, skaidro psihoterapeite Tonija Kolmena.

Laba komunikācija un savstarpēja sapratne par attiecību virzību garantē to, ka pieredze ir pozitīva, par to psihoterapeite spriež pēc personiskās pieredzes darbā ar vientuļiem cilvēkiem, kuri strādā pie veiksmīgu attiecību dibināšanas.

Saistītie raksti

Bartons Goldsmits, psihoterapeits no Kalifornijas štata, piekrīt, ka cilvēkiem emocionāli jāatrodas uz viena viļņa, lai rastu labāko laiku intīmu attiecību veidošanai.

“Abiem noteikti jāvienojas, ka nekas netiks sasteigts,” Goldsmits pauž savu pārliecību.

Citiem vārdiem sakot, ja neesi pārliecināts, tad labāk nogaidīt, līdz jūties ērti savas otrās pusītes sabiedrībā un labāk spēj izprast, kādu mērķu vadīti jūs abi veidojat attiecības. Kas attiecas uz gaidīšanas ilgumu, tas atkarīgs no katra pāra individuālās situācijas.

Avots: iflscience.com

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

LA.lv