Latvijā
Novados

Kāds kungs laulājās ceturto reizi. Ozolniekos pērn reģistrē 68 laulības0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Pexels

Ozolnieku novadā pērn reģistrētas 68 laulības, vidējais laulības slēgšanas vecums bijis 36,24 gadi vīriešiem un 34,72 gadi sievietēm.

Vienlaikus šogad 14.februārī Ozolnieku novadā dzīvojošie vecāki, kuri dzīvo kopā nereģistrētā laulībā un ir atzinuši paternitāti vienam vai vairākiem bērniem, var noslēgt laulību maksājot tikai valsts nodevu. Svinīgo ceremoniju dāvina pašvaldība.

Joprojām lielākais ceremoniju īpatsvars ir pāri, kas laulībā stājas pirmo reizi – 43 pāri, otro reizi laulības ostā iestūrējuši 10 pāri, savukārt trešā reģistrētā kopdzīve pērn uzsākta 2 pāriem.

2018.gadā ceturto reizi laulājies viens vīrietis.

Laura Gasparoviča, Ozolnieku Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja:

“Pagājušais gads iezīmējis aktualitāti, ka laulību reģistrējuši vairāk senioru kā iepriekš. Tas visdrīzāk skaidrojams ar grozījumiem likumā “Par valsts pensijām”, kur paredzēts, ka pārdzīvojušais laulātais vienu gadu saņems daļu no mirušā dzīvesdrauga pensijas, tādējādi mudinot kopdzīvi reģistrēt oficiāli,” pieļauj Laura Gasparoviča, Ozolnieku Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja.

2018.gada vecākais līgavainis ir 81 gadu vecs kungs, gadu ziņā bagātākā līgava laulību slēgusi 78 gadu vecumā.

Kā liecina Ozolnieku Dzimtsarakstu nodaļas statistika, pērn salaulāti divpadsmit pāri, kas abi deklarēti Ozolnieku novadā, 14 pāri, kuriem viens no laulātajiem deklarēts Ozolniekos. Lielākoties – 42 savienības slēgtas starp citās pašvaldībās deklarētiem pāriem.

LA.lv