Dabā
Laika ziņas

Kāds laiks būs aprīlī? Vilim Bukšam ir savs redzējums7

Foto – AFP/LETA

Laika vērotājs Vilis Bukšs dažas dienas pirms aprīļa sākuma tīmeklī dalījies ar savu redzējumu, kādi laika apstākļi mūs varētu sagaidīt aprīlī.

Viņš raksta, ka “atbilstoši februāra un pavasara pirmā mēneša marta nozīmīgajām dienām, kopumā aprīlis temperatūru ziņā būs tuvu vidējiem mēneša rādījumiem, bet Latvijas austrumos ar noslieci uz siltāku. Dažādu nokrišņu sadalījums nevienmērīgs. Austrumlatvijā nokrišņu mazāk, tuvāk jūrai – vairāk. Sulu mēneša pirmajā pusē turpināsies lēna un vienmērīga mērena pavasara nostiprināšanās, kas līdz ar to mazinās lielu palu iespējamību mazajās upītēs”.

Pēc viņa prognozes aprīļa pirmajā pusē laika apstākļi mainīgi. “Dienās ap plus 5, 8 grādi. Uzspīdot saulītei temperatūra var paaugstināties līdz plus 10 un vairāk grādiem. Naktīs reizēm neliels sals līdz mīnus 5 grādiem. Nokrišņi mēneša sākumā dažādi. Gan lietus, slapjš sniegs un naktīs arī neliels sniegs,” raksta laika vērotājs.

Pēc 10. aprīļa un mēneša vidū vairāk būšot vējainu dienu, vairāk nokrišņu un temperatūras dienās ap plus 10 – 12 grādiem. Aprīļa otrajā pusē laika apstākļi mainīsies un kļūs siltāks. “Ja laikā pirms Jurģiem (23. aprīlis) vēl dažviet iespējamas nakts salnas, tad pēc tam jau bez nakts salnām, nokrišņi īslaicīgi un temperatūra dienā var pakāpties līdz plus 18 un 20 grādiem,” sola V.Bukšs.

Vairāk lasiet šeit:

Savukārt šeit var redzēt jau pirmās vizbulītes:

LA.lv