×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
29. decembris, 2016
Drukāt

Kāds lappuses numuriņš, tik eiro: kā ceļu policists kukuli pieprasīja

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Prokuratūra pie kriminālatbildības saukusi Valsts policijas darbinieku par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu.

Lietas materiāli liecina, ka 23.maijā policists apturēja automašīnu, kuras vadītājs šķērsoja kādu krustojumu pie sarkanā – aizliedzošā luksofora signāla. Valsts policijas darbinieks autovadītājam teica, ka par izdarīto administratīvo pārkāpumu paredzēts sods 120 eiro apmērā un četri soda punkti, kā arī to, ka par minēto pārkāpumu tiks sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Valsts amatpersona, atrodoties sava dienesta automašīnā, automašīnas vadītājam teica, lai viņš runā un sniedza norādi uz Ceļu satiksmes noteikumu grāmatu. Brīdi vēlāk pats Valsts policijas darbinieks atšķīra Ceļu satiksmes noteikumu grāmatu tās 60. lapaspusē, nododams to apturētās automašīnas vadītājam. Tādējādi valsts amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarīja kukuļa pieprasīšanu, informējot vīrieti par kukuļa apmēru.

Pēc tam minētais vīrietis aizgāja uz savu automašīnu, paņēma pieprasītos 60 eiro un ievietoja tos Ceļu satiksmes noteikumu grāmatā. Apsūdzētā persona pieņēma pieprasīto kukuli. Pēc tam Valsts policijas darbinieks nesastādīja administratīvo pārkāpuma protokolu par vīrieša pieļauto Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, atdeva minētās personas vadītāja apliecību un automašīnas tehnisko pasi.

Ar savām darbībām apsūdzētā persona izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kura sastāvs paredzēts Krimināllikuma 320. panta trešajā daļā.

Krimināllieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+