×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
22. augusts, 2014
Drukāt

Zemenēs balti tārpi… Ko darīt? (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Zemenēm uzlikām melnu plēvi, bet apakšā saradušies balti tārpi, kas noēd visu, arī saknes. Ko darīt?” 
MARIJA RUNDĀLES NOVADĀ

Augļkope Ligita Rezgale ir pārliecināta, ka vainīgas ēdelīgās maijvaboles. Zemenēm postu nodara kāpuri, kas apgrauž augu saknes. Bojātie augi novīst un ir viegli izraujami no augsnes. Kad augs novītis, kāpuri augsnē pārvietojas pie blakusaugošiem zemeņu stādiem. Jebkurā augsnē var būt dažāda vecuma maijvaboļu kāpuri.

Iespējams, stādījums ierīkots zālainā vietā, kur augsne nav ilgi apstrādāta un ir pilna ar maijvaboļu kāpuriem. Kaitēkļi, barojoties uz saknēm, visu jau, protams, nenobeidz, bet var nopietni kaitēt. Tāpēc pirms zemeņu stādīšanas jāpārbauda kaitēkļu daudzums augsnē. Ja vienā kvadrātmetrā ir vairāk par 1–2 kāpuriem, zemenes nedrīkst stādīt. Daudzus kāpurus var iznīcināt, zemi aktīvi (vairākkārt) apstrādājot ar frēzi. Nelielās platībās augsni pārrokot, kāpurus var salasīt un likvidēt. Sprakšķu un maijvaboļu kāpuru daudzumu vēl iespējams samazināt, augsnē iestrādājot kalcija cianamīdu. Zemeņu stādījumā pret maijvabolēm nereti izmanto insekticīdu Aktara, augus apstrādājot ar 0,2% šķīdumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. pret maijvabolēm,drātstārpiem un kolorado kāpuriem lieliski palīdzUkrainā un Krievijā pazīstamais un nopērkamais līdzeklis Metarizin.Gan pudelēs ,gan paciņās .vienreiz nolaista lauku un miers uz visiem laikiem ,jeb pirms stādīšanas iemērc stādus šajā šķīdumā.

Draugiem Facebook Twitter Google+