×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
2. aprīlis, 2012
Drukāt

Kāds šopavasar ir ceļu stāvoklis jūsu novadā?


Aivars Mucenieks, Ventspils novada domes priekšsēdētājs:
”Ļoti neliela daļa pašvaldības ceļu ir asfaltēti, tāpēc bedrītes par pašvaldības līdzekļiem nākas lāpīt maz. To šeit galvenokārt dara valsts ceļu uzturētājs. Tā kā finansējuma šogad pietiks tikai ikdienas ceļu uzturēšanai, arī grants un zemes ceļus atjaunot vai remontēt nevarēsim.

 

Tomēr jāsaka, ka pašvaldības ceļi novadā vēl ir apmierinošā stāvoklī, turpretī otrās šķiras valsts autoceļi ir sabrukuši. Pateicoties ļoti īsajai un maz sniegotajai ziemai, neesam iztērējuši visu naudu, kas bija paredzēta ceļu uzturēšanai ziemā, un mums palicis neliels uzkrājums arī no pagājušā gada. Tas varbūt ļaus nolīdzināt kādus bedrainākos zemes un grants ceļus novadā. Nopietniem remontdarbiem līdzekļu tomēr nepietiks. Mēs gan ceram, ka šogad un nākamajā gadā izdosies piesaistīt Eiropas Savienības fondu finansējumu jaunu asfalta ceļu izbūvei. Pērn, apgūstot ES fondus, izbūvējām trīs kilometrus jaunu asfalta ceļu. Lai ceļi visā Latvijā būtu labāki, jāatjauno Autoceļu fonds un tajā jāieskaita likumā paredzētā daļa no degvielas akcīzes un citiem nodokļiem. Stingrākus ierobežojumus un kontroli vajadzētu arī attiecībā uz kravas automašīnu svaru. Ar pašreizējo finansējumu ceļu stāvokli nav iespējams būtiski uzlabot pat vissakārtotākajā sistēmā.”

 

Imants Balodis, Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs:

“Bedrīšu lāpīšanu vēl neesam sākuši, bet jau ir skaidrs, ka ar valsts piešķirtajiem līdzekļiem būs par maz. Tāpēc pašvaldība ir lēmusi par papildu trīsdesmit tūkstošu latu piešķīrumu šim mērķim. Ik gadu plānojam kaut minimālu finansējumu arī ceļu atjaunošanai, tāpēc šogad varēsim pārbūvēt vismaz divas ielas. Ceļu stāvoklis novadā ir ļoti slikts, turklāt sabrukušāki ir nevis pašvaldības, bet gan valsts otrās šķiras ceļi. Tas attiecas ne tikai uz asfalta, bet arī grants ceļiem, kas daudzviet pēdējos divdesmit gadus ir vienīgi greiderēti, līdz ar to tiem praktiski vairs nav grants virskārtas. Turklāt nav iespējams nokļūt no pagasta uz pagastu, tos apbraucot. Ir jāatjauno Autoceļu fonds, jāuzlabo arī ceļu būves kvalitāte.”

 

Igors Reščenko, Aglonas novada domes priekšsēdētājs:

“Ceļu uzturēšanā šopavasar darba būs daudz, jo līdz šim gadu no gada tie kļuvuši arvien sliktāki. Lielākā daļa pašvaldības autoceļu ir grants ceļi un asfaltētas ir tikai nelielas ieliņas. Tāpēc vairāk nekā bedrīšu lāpīšanas būs ceļu greiderēšanas darbu. Centīsimies tos arī remontēt, tomēr, lai arī praktiski visiem ceļiem vajadzīgs atjaunot grants kārtu, šogad to varēsim atļauties tikai posmos, kur tas visvairāk nepieciešams. Daudziem ceļiem tikai raksim vai tīrīsim grāvjus un caurtekas. Ziema, kas pagāja gandrīz bez sniega un sala, ļāva mums ietaupīt ceļu uzturēšanai ziemā atvēlētos līdzekļus. Taču šogad samazināta valsts dotācija pavasara ceļu uzturēšanas darbiem, tāpēc labi, ja savus autoceļus varēsim savest tādā pašā kārtībā, kādā tie bija pērn.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+