Kādu daļu no skolas izdevumiem maksā vecāki?
 0

Liene Fritsone, 1., 4. un 9. klases skolēnu māmiņa: “Lai sagādātu visu mācībām nepieciešamo trim bērniem, šogad izdevu aptuveni 110 latus.

Reklāma
Reklāma

 

Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

Neatbalstu to, ka vecākiem skolēnu mācību līdzekļos jāiegulda tik daudz naudas, taču saprotu arī skolas. Ar skolu, kurā pašlaik mācās mani bērni, esmu apmierināta un pieņemu, ka tai nav pietiekami daudz līdzekļu, lai nodrošinātu audzēkņiem visu nepieciešamo. Turklāt, jo bērns aug lielāks, jo izdevumi kļūst mazāki un savam vecākajam dēlam šim mācību gadam man nenācās gādāt gandrīz neko. Liela problēma tomēr ir skolu uzspiestās darba burtnīcas. Katra no tām maksā līdz pat 6 latiem un otrreiz nav izmantojama. Skolām, manuprāt, stipri jāpārvērtē darba burtnīcu nozīmīgums. Parastās burtnīcas un klades ir daudz lētākas, un es neredzu iemeslu, kāpēc bērni pierakstus nevarētu veikt tajās.”

Ilze Ķīķere, 6. klases skolnieces māmiņa: “Man jāpērk meitai viss – kancelejas preces, zīmēšanas, rokdarbu piederumi un vēl arī muļķīgās darba burtnīcas. Uzskatu, ka daudz labāk būtu, ja bez tām varētu iztikt vai vismaz lietot krietni mazāk. Bērniem nemaz nekaitētu, ja viņi tik ļoti nedzīvotu bilžu kultūrā. Pat pusaudži mācoties velk krustiņus bilžu grāmatās, bet es gribētu, lai mana meita vairāk strādā ar tekstiem, lasa un raksta. Vismaz ar 20 līdz 30 latu lieliem izdevumiem, tuvojoties 1. septembrim, man jārēķinās katru gadu. Skolām būtu jāapzina, kurām ģimenēm ir visgrūtāk nodrošināt saviem bērniem skolai nepieciešamo, un šie bērni būtu jāapgādā ar visu vajadzīgo. Pārējiem jānodrošina vismaz mācību grāmatas.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Dace Meijere, 9. un 11. klases skolēnu māmiņa: “Man bērniem jāsagādā aptuveni trešdaļa no visa, kas viņiem nepieciešams skolai, un uzskatu, ka tas nav daudz. Visvairāk līdzekļu jāizdod par darba burtnīcām. Taču tagad sagatavot bērnus skolai man ir daudz vieglāk nekā tad, kad viņi mācījās pirmajās četrās klasēs un mums pašiem bija jāiegādājas arī mācību grāmatas. Protams, jo vairāk bērnam var nodrošināt skola, jo labāk, un ir svarīgi, lai bez maksas viņiem ir pieejamas vismaz mācību grāmatas. Tomēr es būtu gatava maksāt arī vairāk, lai tikai bērniem nebūtu jānes tik pārmērīgi smagas skolas somas. Tas būtu iespējams, ja katrā mācību priekšmetā viņiem būtu pa divām grāmatām – viena skolā, ko nodrošinātu mācību iestāde, un otra mājās, kas jānopērk vecākiem.”

Jānis Vanags, 3. klases skolēna tētis: “Lai sagādātu dēlam visu mācībām nepieciešamo, ik gadu nākas izdot prāvu naudas summu. Jāpērk gan rakstāmie un zīmēšanas piederumi, gan sporta tērps, gan arī dažas grāmatas un neskaitāmas darba burtnīcas. Skolām vajadzētu daudz rūpīgāk izvērtēt, kas bērnam tiešām nepieciešams un no kā varētu atteikties. Piemēram, dažas darba burtnīcas maksā vairākus latus, taču gada laikā bērns tajās aizpilda tikai dažas lapas.”

 

Uzziņa

Tiesībsargs aicina ziņot par gadījumiem, kad skola likusi vecākiem iegādāties materiālus skolas mācību procesa nodrošināšanai.

Līdz 9. martam pēc e-pasta adreses [email protected] vecāki aicināti sūtīt informāciju par skolu, klasi, mācību priekšmetu, iegādājamo mācību materiālu un veidu, kā skola izteikusi vecākiem nepieciešamību iegādāties skolai vajadzīgo.

Tiesībsargs gaida arī priekšlikumus, kā risināt problēmu ar skolu prasībām vecākiem iegādāties dārgus mācību materiālus.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.