Dabā
Laika ziņas

Kādu laiku septembrī paredz laika vērotājs3

Foto-Shutterstock

”Laika apstākļi nozīmīgās dienās pagājušajā janvārī, martā un augustā liecina, ka septembris gan temperatūru, gan nokrišņu ziņā būs tuvu normai, bet drusciņ siltāks un sausāks kā parasti”, tā savā blogā augusta beigās raksta laika vērotājs Vilis Bukšs.

Pēc viņa domām septembra pirmā puse rādās būt mēreni silta, pārsvarā saulaina, sausa un ar īslaicīgiem nokrišņiem. Naktis šim gadalaikam atbilstoši siltas un bez rudens salnām. Laikā ap Mazo Māru (8.septembris) dažās dienās temperatūra var paaugstināties līdz plus 22, plus 24 grādiem. Dažviet siltajām dienām aizejot var ducināt arī pērkons.

V.Bukšs paredz, ka mēneša vidū laika apstākļi mainīgi. Vairāk mākoņu un dienu ar nokrišņiem. Dienas un naktis kļūs vēsākas. Dienās ap plus 13, plus 15 grādiem. Skaidrās naktīs vietām var būt arī pirmās salnas, īpaši laikā ap 17.septembri un 21.septembri (Rudenāji).

”Septembra otrajā pusē laika apstākļi nepastāvīgi. Dzelzu nedēļā (no 22. līdz 29.septembrim) temperatūra dienās ap plus 13, plus 18 grādiem. Šajā laikā vairāk vējainu dienu, nokrišņi īslaicīgi, bet bezvēja skaidrajās naktīs dažviet nelielas rudens salnas. Laikā ap Miķeļiem (29.septembris) līdzīgi. Vēlāk dažviet īslaicīgs lietus, bet salīdzinoši silts. Dienā temperatūra var paaugstināties līdz plus 18, 20 grādiem. Arī oktobra pirmajā pusē, laikā līdz Vecajam Miķelim (12. oktobris), drēgns un nemīlīgs rudens vēl izpaliks, lai gan dienas kļūs vēsākas un naktis krietni dzestrākas”, raksta V.Bukšs.

Vairāk par ticējumiem un lietām, kam jāpievērš uzmanība septembrī, lasiet V.Bukša blogā.

LA.lv