×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. marts, 2015
Drukāt

“LA” lasītājs: Prezidenta amatā – J.Čakstem un K.Ulmanim līdzīgu cilvēku (7)

Ulmanis2

Mani vispārliecinošāk uzrunā tikai viens – Kārlis Ulmanis. Viņam bija spožs un traģisks liktenis – piedalīties Latvijas izcīnīšanā, uzcelšanā un bojāejā. K. Ulmanim bija lemts uzcelt to Latviju, par kuru vēsturnieks Edgars Andersons rakstīja: “Latvija plauka un ziedēja, un latviešu tauta brīvos apstākļos bija sasniegusi vēl gadsimtos nepiedzīvotu garīgās un saimnieciskās labklājības līmeni.”

Nevaru neminēt Jāni Čaksti, kura pozitīvajām iestrādēm nebija lemts izpausties ilgstošāk. Viņa devīze bija motivējoša: “Ideālisms, nacionālisms un demokrātisms ir tie principi, no kā arvien un visur jāvadās.”

Bet kāds prezidents vajadzīgs mūsdienu Latvijai?

Pirmais un galvenais kritērijs, pēc kā vados, ir nacionālā pašapziņa un drosme, pašcieņa un atbildīgums, godīgums, augsta morāle un demokrātisms, kas raisa uzticēšanos. Valsts prezidenta nākotnes vīzijai un darbībai jāpamatojas Satversmes preambulā.” Latvijai vajadzīgs Valsts prezidents ar Jāņa Čakstes un Kārļa Ulmaņa labāko īpašību apvienojumu.

Un pēdīgi – es gaidu Latvijas Valsts prezidentu vai prezidenti, kas cieņpilni nodzēstu latviešu tautas sirdsapziņas kauna traipu ar ziedu nolikšanu 16. martā pie Brīvības pieminekļa, tā apklusinot Lestenes Brāļu kapos Nezināmā karavīra kapa granīta plāksnē iekalto Andreja Eglīša saucienu: “Mēs gaidām taisnības augšāmcelšanos”.

Andrejs Lucāns

Burtnieku novadā

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Kur tad mes vairs dabusim siem senajiem lidzigos? Musu brivibas apstaklos ir izaudzinati lauzeji,nevis celaji (postisanas notikumi Sigulda). Un 45 50 gadniekiem jadzen manta japaspej vel dzive izklaideties,nevis jadoma par parejiem Latvijas nespejniekiem.Nav no ka izveleties.

  2. Tadu ka Ulmani, ari ja vins stavejis pie Latvijas valsts supula jo velak vins supuli un valsti bez iebilduma atdeva Stalinam lai gan pati tauta kaut ko tadu nebutu gribejusi.

  3. Nu ko,reģēdāji! Ja nevaram vienoties par Danu Reiznieci no Ventiņu puses,tad “‘ejam atpaHaļ uz ķoninu pārvaldīšnu ar Seisumu Pirmo Bērziņu Andra vietā!

  4. ČAKSTE JĀ, ULMANIS NĒ

  5. RIŽIKS jau dikti grib līdzināties.

  6. daudzi LA izteikuši savas domas par prezidentu, kādam tam vajadzētu būt, bet neviens nav uzsvēris to, ka prezidentam noteikti jābūt ar stingru nacionālo stāju kā Igaunijas un Lietuvas prezidentiem.Tikai pateicoties mazo tautu nacionālismam, tās nav lielo tautu spiediena rezultātā pazaudējušas savu valodu, kultūru, tradīcijas un izcīnījušas brīvību, nodibinājušas savā senču zemē savu valsti un ir kā spožas pērles pasaules tautu vainagā.PREZIDENTAM ŠĪS VĒRTĪBAS JĀLIEK PIRMAJĀ VIETĀ, JO LATVIJAS BRĪVĪBAI DAUDZI ATDEVUŠI VISDĀRGĀKO – SAVAS DZĪVĪBAS.

  7. tāda cilvēka starp latvieīšiem neatrast,ir tikai vīķes

Draugiem Facebook Twitter Google+