Foto – LETA

Kādu redzat Ķemeru sanatorijas nākotni? 0

Aiva Švēde, 
konsultante:
 “Droši vien tur labi izskatītos kāda viesnīca. Tikpat labi tas varētu būt pansionāts cilvēkiem, kuri spējīgi par to maksāt un pavadīt tur savas vecumdienas, jo mums ir arī tāda cilvēku kategorija. Vēl, protams, tur varētu būt kāda rehabilitācijas klīnika.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Uz šādu sanatorijas tipa iestādi arī pati labprāt aizbrauktu. Man šķiet, ka nebūtu pareizi izmantot šo kompleksu kādām citām vajadzībām, taču jāsaka atklāti – ja tas ir vienīgais veids, kā saglābt ēku un tas nes kādu finansiālu labumu pašvaldībai, tad lai tur ierīko kaut vai biroju ēku vai ko tamlīdzīgu. Sliktāk būtu, ja šo vērtīgo objektu kādam pārdotu par neadekvāti zemu cenu.”

 

Juris Osis, 
namu apsaimniekotājs:
 “Tajā rajonā ir daudz ārstniecības iestāžu, bet arī bijušajai Ķemeru sanatorijas ēkai būtu jāturpina iepriekšējās funkcijas. Es pats labprāt turp dotos relaksēties, tiesa, tikai tad, ja cenas būtu pa kabatai. Tagad braucu uz Jaunķemeriem, bet arī tur, teikšu, kā ir, pakalpojumi dārgi. Neskatoties uz to, nav brīvu vietu un jāgaida rindā gandrīz pusgadu, tāpēc vēl vienas sanatorijas atvēršana ļoti noderētu. Nedomāju, ka kompleksā vajadzētu ierīkot ko citu – sanatorija tur ir bijusi jau no mana vectēva laikiem. Var jau pašvaldība tur ofisus uztaisīt, bet tā būtu izšķērdība, jo vieta ir pārāk vērtīga, lai to izniekotu tādā veidā. Tā ir vieta, kur cilvēkam relaksēties, baudīt dabu un rehabilitēties. Jautājums tikai, cik miljonus tas atkal izmaksās iedzīvotājiem. Tas, ka to pērk Jūrmalas pašvaldība, nenozīmē, ka tas nav slogs uz visu mūsu pleciem.”

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Aina Ozoliņa, 
pensionāre:
 “Protams, ka tur arī turpmāk jābūt tikai sanatorijai. Tur ir avoti, gaiss, parks, dūņas – perfekta vide relaksācijai, ārstniecībai un rehabilitācijai. Pati esmu savulaik tur bijusi. Šī vieta ir gluži vai radīta tam, lai cilvēki tur atpūstos. Esmu kategoriski pret to, lai šajā vietā tiktu izveidots kas cits. Nedod, Dievs, tur kaut kādus lielveikalus, birojus un tamlīdzīgi! Ja iespējas ļautu, noteikti dotos turp atpūsties un pabaudīt Ķemeru piedāvātos labumus. Skaidrs arī, ja šī iestāde atvērtos un tāpat kā kādreiz piedāvātu slavenās Ķemeru dūņas un sērūdeņus, uz to masveidā dotos arī interesenti no ārzemēm, sevišķi no Krievijas, jo jau savulaik tas bija iecienīts galamērķis.”

 

Guntars, 
attīstības plānotājs:
 “Manuprāt, tas ir pašvaldības uzdevums atrast labu risinājumu. Cepuri nost, ka tā glāba šo objektu un tas tiks atstāts sabiedrībai. Cita lieta – par kādu cenu tas viss tiek darīts. Viena lieta – varbūt ne tik dārgi izsolē iespaidīgo Ķemeru kompleksu nopirkt, pavisam cita – cik jūrmalniekiem izmaksās katru gadu šo objektu uzturēt. Galvenais, lai šī ēka būtu pieejama sabiedrībai. Nedomāju, ka ekonomiskie apsvērumi tur ļautu iekārtot tirdzniecības vai biroju telpas, jo komplekss ir nomaļus no lielajiem ceļiem. Turklāt pašvaldība nenodarbojas ar uzņēmējdarbību, tāpēc tur jābūt sabiedrības interesēm atbilstošai iestādei. Tomēr ļoti jādomā par uzturēšanu un jāizvērtē iespējamās izmaksas. Protams, ja pašvaldība iegūs objektu, to nopērkot un pēcāk pārdodot, tas arī ir pozitīvi – budžetā lieka nauda nenāk par skādi.”

 

Solvita Pudure, 
kasiere:
 “Man ir gluži vienalga, kas tur būs. Mana vienīgā vēlēšanās ir, lai, iesaistoties šajā darījumā, valsts atkal nepaliek ķīlniekos, kā tas ir daudzos mums zināmos gadījumos. Sākumā viss izskatās ļoti skaisti, valsts un izaugsmes interesēs, taču beigās iedzīvotāji paliek muļķos, gadiem velkot aizvien smagāku nodokļu vezumu apzinātu vai neapzinātu politiķu kļūdu dēļ. Vairs nav ticības nekam labam. Un vispār šajās glaunajās Jūrmalas sanatorijās apgrozās tikai bagātnieki un “Jaunā viļņa” publika. Parastajam cilvēkam šādas lietas ir principā nepieejamas.”

 

Fakti

* Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padome vakar lēma atļaut Jūrmalas pašvaldībai ņemt 4,67 miljonu latu kredītu, lai iegādātos Ķemeru sanatorijas kompleksu, taču pašvaldībai būšot jāizpilda vairāki nosacījumi, lai aizdevums tai tiktu piešķirts.

* Nepieciešamo finansējumu pašvaldība plāno aizņemties no Valsts kases.

Avots: LETA

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.