Kultūra
Māksla

Kādu T-kreklu vilktu Olgas Dreģes talanta cienītāji? Dailes teātrī atklās izstādi “DT-krekli”0

Publicitātes attēls

Otrdien, 26. februārī , Dailes teātrī atklās Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras studentu izstādi “DT-krekli”, kas ir veltījums Dailes teātra aktieriem, LA.lv uzzināja teātrī.

Kāds varētu izskatīties T-krekls, kuru gribētu uzvilkt Olgas Dreģes talanta pielūdzēji? Vai Lauri Dzelzīti zīmēt no dzelzs? Kas vislabāk atainotu Gunāra Placēna dzirkstošo, darbīgo personību?

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Grafikas katedras studenti pasniedzējas Rūtas Briedes vadībā sadarbībā ar Dailes teātri izveidojuši T-kreklu grafiku izstādi.

Katrs LMA Grafikas katedras students loterijā izlozēja vienu vai divus Dailes teātra aktierus, kuriem veltīja ilustrāciju. Veidojot ilustrācijas, jaunie mākslinieki ataino savas pārdomas par aktiera profesiju un konkrēto personību.

Apjomīgajā T-kreklu grafiku sērijā apskatāmas dažādas jauno mākslinieku pieejas un interpretācijas aktiermākslai. T-krekli ir oriģinālnovilkumi sietspiedes tehnikā, kuri realizēti Latvijas Mākslas akadēmijas sietspiedes darbnīcā kopā ar LMA pasniedzēju Sabīni Vekmani. Izstāde ir veltījums aktieriem Starptautiskajā teātra dienā.

Izstāde no 26. februāra līdz 24. martam bez maksas būs apskatāma Dailes teātra foajē stundu pirms katras Dailes teātra izrādes, kā arī izrāžu laikā.

LA.lv