Mobilā versija
+17.7°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
8. augusts, 2014
Drukāt

Kādus ārstniecības augus ziemai vākt augustā? Zāļu vīra padomi

1. Augustā dabā dažādi augi, kurus vērts ievākt drogām

1no5
suns_plava

Augu tēju vākšana ir lielisks veids, kā iepazīt Latvijas bagāto augu valsti, kā arī lieliska atpūta svaigā gaisā. Taču pats svarīgākais – var ievākt augus, kuri, kaltēti un atbilstoši sagatavoti, visa gada garumā noderēs visdažādāko slimību ārstēšanai. Par to, kādus augus veselības tējām var pagūt salasīt augustā, par galvenajiem principiem augu ievākšanā un pareizā lietošanā stāsta “Benu Aptieka” farmaceits Vitālijs Mitrohins.

Augustā Latvijas dabā sastopami dažādi augi, kurus vērts ievākt drogām: vērmeles, vīgriezes ziedi, pelašķi, rasaskrēsliņi, raudene, asinszāle, tīruma kosa, miltene. Mēneša beigās iespējams sākt rožu un vilkābeļu augļu izlases veida vākšanu, bet dārzos jāturpina vākt kliņģerītes un kumelītes ziedus, piparmētras lapas, jāuzsāk vākt salvijas lapas, balto pupiņu vārsnes, pētersīļa un ālantes saknes.

  1. Augustā dabā dažādi augi, kurus vērts ievākt drogām
  2. Kādus augus vākt augustā un kā tos likt lietā?
  3. Kas jāievēro, ievācot ārstniecības augus?
  4. Kā ievāktos augus sagatavot glabāšanai un lietošanai?
  5. Kas jāliek aiz auss pirms ārstniecības augu lietošanas?

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (9)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+