×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. februāris, 2013
Drukāt

Kādus projektus šobrīd īsteno jūsu pašvaldība?

Linda Pavlovska, 
Dundagas novada domes priekšsēdētāja: 
”Šogad mūsu pašvaldībā tiek realizēti deviņi projekti, kam finansējumu nodrošina dažādi Eiropas Savienības fondi. Lielākais projekts saistās ar ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstību iedzīvotājiem gan Dundagā, gan Kolkas pagastā.

 

Pēc šiem darbiem uzlabosies ūdens kvalitāte, kas mums līdz šim bija liela problēma.

Sadarbībā ar Lauku atbalsta dienestu šovasar Dundagas pils parkā būs jauna brīvdabas estrāde, tiks labiekārtots arī pils pagalms, kas iepriecinās gan mūsu iedzīvotājus, gan tūristus. Apmeklētāju iecienīta ir arī Kubalu skola muzejs. Tur labiekārtos apkārtni, bet muzeja mājas lapa jau darbojas. Rekonstruēsim Dundagas vidusskolas sporta stadionu.

Savukārt veselības centrā, pateicoties Latvijas un Lietuvas pārrobežu sadarbības programmai, tiks iebūvēts lifts. Tas nepieciešams otrajā stāvā mītošajiem ilgstošās sociālās aprūpes klientiem, lai bez pūlēm nokļūtu pirmajā stāvā.

Ir arī mazāki projekti, ko īsteno iestādes un organizācijas, izmantojot Talsu novada fonda, Kultūrkapitāla fonda vai banku piedāvāto finansējumu. Esam neliela pašvaldība, bet darbotiesgriboša, un realizējamu projektu mums nekad nav trūcis.”

 

Juris Dombrovskis, 
Ciblas novada domes priekšsēdētājs:
 “Ar lieliem novadiem mums grūti konkurēt, bet LAD finansējumu – 200 tūkstošus latu vienam pagastam – esam apguvuši veiksmīgi. Veikta gan sporta zāles, gan tautas nama renovācija Pušmucovā, bet Līdumniekos būs jauna estrāde un tiks labiekārtots parks. Šis projekts tiks pabeigts maijā, tad jāatved zeme un jāiesēj zāliens.

Pašvaldība un nevalstiskās organizācijas startē arī “Līder+” projektos. Par šo finansējumu iegādāti mūzikas instrumenti folkloras kopām, tautastērpi, skaņu iekārtas, trenažieri.

Bēdīgākais, ka Latgalei mazajām pašvaldībām no izreklamētā ministra Edmunda Sprūdža atbalsta netika iedots ne santīms. Vienpadsmit novadi, arī mēs, palika tukšā. Gribējām nosiltināt bērnudārzu, bet mūsu projektu neatbalstīja – novadā par maz iedzīvotāju. Mēģināsim startēt vēlreiz otrajā kārtā.”

 

Māris Ainārs, 
Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs:
 “Pateicoties Eiropas fondu līdzekļiem, mūsu lielākais objekts ir Ozolnieku ezera apkārtnes labiekārtošana ar izbūvētiem celiņiem, rotaļu laukumiem, sabiedriskajām tualetēm. Rekonstruēts Ozolnieku tautas nams, bet vidusskolā telpas piemērotas skolēniem ar funkcionāliem traucējumiem. Pirms divām nedēļām durvis vēra jauniešu iniciatīvu centrs, kura atklāšanā piedalījās Šveices vēstnieks Latvijā Valters Hofners. Centrs labi aprīkots, tur ir konferenču zāle, naktsmītne ciemos atbraukušajiem jauniešiem, trenažieru zāle. Par Eiropas naudu nosiltinātas visas pirmsskolas bērnu izglītības iestādes, arī desmit daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas. Iedzīvotāji, redzot, ka nosiltinātajās ēkās rēķini samazinās pat par 50%, ieinteresēti nosiltināt arī savas mājas. Dokumentācija sagatavota vēl 16 māju siltināšanai, bet diemžēl pastāv liela birokrātija un maksājumi ilgi neienāk.”

 

Gunārs Puntužs, 
Varakļānu novada domes priekšsēdētājas vietnieks: 
”Par Eiropas finansējumu tiks izbūvēts peldbaseins veselības aprūpes centrā, kā arī notiks pilsētas galvenā laukuma skvēra labiekārtošana. Esam pabeiguši ūdenssaimniecības attīstības projektu, kas ļāvis uzlabot dzeramā ūdens kvalitāti gan Varakļānos, gan Murmastienā. Tagad iespējama ūdens attīrīšana un atdzelžošana, kā arī notekūdeņu attīrīšana. Iedzīvotāju atsauksmes ir pozitīvas, bet nākamgad droši vien būs jāpalielina maksa par ūdeni un kanalizāciju, jo veiktie ieguldījumi ir lieli. Esam nosiltinājuši septiņas pašvaldības ēkas, tostarp pamatskolas, bērnudārzu, veselības aprūpes centru un mūzikas skolu.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+