×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
23. decembris, 2014
Drukāt

Kādus sodus saņem autovadītāji – kukuļdevēji?

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto.

Salīdzinājumā ar 2013. gadu šogad Rīgā aizturēto autovadītāju – kukuļdevēju skaits ir dubultojies. Lai gan par šādu noziegumu draud arī krietni bargāks sods, likumpārkāpējiem lielākoties tiesa piespriež piespiedu darbu.

Arī pagājušajā nedēļā Rīgā pieķerti divi kukuļdevēji. Lai netiktu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā, 1974. gadā dzimusi sieviete ceļu policistam deva 100 eiro kukuli. Savukārt pagājušajā naktī 1974. gadā dzimusi persona par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu mēģināja no policistiem atpirkties ar 20 eiro lielu kukuli.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Satiksmes noziegumu izmeklēšanas birojā 2013. gadā sākti 25 kriminālprocesi par kukuļdošanu ceļu policijas darbiniekiem Rīgā. No šīm lietām 17 lietas nodotas prokuratūrai, septiņas izbeigtas, bet vienā izmeklēšana vēl turpinās. Trīs no 17 lietām vēl atrodas tiesā, bet pārējās 14 lietās autovadītājiem sodi jau piemēroti.

Iztiesātajos 14 gadījumos visbiežāk piemērotie soda mēri ar prokurora priekšrakstu bija 80 – 140 stundas piespiedu darba. Tiesā piemērotie sodi bija brīvības atņemšana nosacīti no četriem mēnešiem līdz vienam gadam ar pārbaudes laiku no sešiem mēnešiem līdz diviem gadiem, kā arī piespiedu darbs 100 – 
140 stundas.

Vienā kukuļdošanas gadījumā notiesātā persona nepildīja piespriestās 80 stundas piespiedu darba, tādēļ soda nepildīšanas dēļ tiesa mainīja soda mēru uz cietumsodu – 18 diennaktīm. Šādi gadījumi notiek ļoti reti, kad soda nepildīšanas dēļ notiesātajam sods jāizcieš aiz restēm.

Šogad Rīgā aizturēti 52 autovadītāji, kuri, gribot izvairīties no administratīvā soda, policistiem devuši kukuli. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu aizturēto autovadītāju – kukuļdevēju skaits ir krietni pieaudzis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+