×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. oktobris, 2012
Drukāt

Kafejnīcas atvēršana

barrow.vienna.kaffee2

Vēlos atvērt savu kafejnīcu. Lūdzu, pastāstiet, kādi valsts iestāžu darbinieki un kādā secībā jāaicina pieņemt telpas! Cik maksā alkohola tirgošanas licence un kādā iestādē jāgriežas, lai to saņemtu? 
Līga Kalniņa

 

No jautājuma nav īsti skaidrs, vai kafejnīca ir iekārtota jau esošās telpās, vai tai speciāli būvēta ēka, kas jau projektēšanas stadijā bija jāsaskaņo ar dažādām uzraudzības institūcijām.

Ja telpas jau ir iekārtotas, kafejnīca pirms darbības uzsākšanas ir jāreģistrē Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD). Šai nolūkā ir jāaizpilda pieteikums, jāparaksta, jāapzīmogo un jāiesniedz tajā PVD pārvaldē, kuras uzraudzības teritorijā uzņēmums atrodas. Reģistrācijas veidlapa pieejama PVD mājaslapas www.pvd.gov.lv sadaļā “Veidlapas”. Pieteikumu var nosūtīt arī uz pastu pvd@pvd@gov.lv. Ja to iesniedz elektroniski, dokumentam nepieciešams arī e-paraksts. Uzņēmumus reģistrē piecu darba dienu laikā.

Ja pirms darbības uzsākšanas vēlaties, lai PVD veic uzņēmuma pārbaudi, arī jāvēršas turpat. Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vecākā referente Ilga Zepa piebilst, ka šāda pārbaude nav obligāta. Reģistrācijas brīdī uzņēmumu iekļauj PVD uzraudzības objektu sarakstā un turpmāk pārbauda plānveidīgi.

Uzņēmums ir atbildīgs par savu izstrādājumu kvalitāti, tāpēc tam saistošas visas pārtikas apriti reglamentējošo normatīvo aktu prasības, kā arī vispārējās higiēnas prasības, kas pārtikas uzņēmumiem ir noteiktas Eiropas Parlamenta un Padomes 2004. gada 29. aprīļa Regulā (EK) Nr. 852/2004.

Alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecībai ir nepieciešama speciāla atļauja (licence), kā to paredz Alkoholisko dzērienu aprites likums. Tās izsniegšanas kārtība ir noteikta Ministru kabineta 2005. gada 30. augusta noteikumos Nr. 662 “Akcīzes preču aprites kārtība”. Saskaņā ar tiem komercdarbību ar akcīzes precēm drīkst veikt Valsts ieņēmumu dienestā reģistrēts komersants, kurš ir saņēmis VID licencēšanas komisijas licenci. Tā stājas spēkā nākamajā dienā pēc lēmuma pieņemšanas. Atteikuma gadījumā ar iesniegumu var vērsties atkārtoti. Valsts nodeva par speciālās licences izsniegšanu alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecībai ir 30 latu par katru tirdzniecības vietu. Tikpat maksā arī alus mazumtirdzniecības atļauja. Atsevišķa licence ir nepieciešama arī tabakas izstrādājumu tirdzniecībai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+