Foto – Shutterstock

Kafija – kad glābiņš vai ienaidnieks. Ājūrvēdas ārstes novērojumi 0

Ir nācies dzirdēt ļoti pretrunīgus viedokļus par dažādu pārtikas produktu un dzērienu lietošanu – to kaitīgumu vai nekaitīgumu. Kā neapmaldīties lielajā informācijas gūzmā un izvēlēties savam organismam visnepieciešamāko, stāsta ājurvēdas medicīnas ārste Guna Vilka: “Būtībā sliktu produktu nemaz nav. Ja produkts ir dabisks, bez ķīmiskiem piemaisījumiem – tas samērīgās devās ir nepieciešams katram. Toties, ja cilvēks pārmērīgi (es uzsveru – pārmērīgi!) lieto kādu produktu, ilgākā laika posmā tas var izraisīt saslimšanu. Kaut vai piemērs par kafiju – lielākajai daļai cilvēku tik ļoti iemīļoto dzērienu. Apzinos, ka manā virzienā var lidot tomāti pēc kafijas kritizēšanas, bet, kā rāda mana pieredze, kafija vissliktāk iedarbojas tieši uz ļoti nervoziem cilvēkiem, īpaši tiem, kuriem jau ir neiroloģiskas problēmas, tajā skaitā arī mūsdienās tik ļoti populārā slimība – veģetatīvā distonija.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 6
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Lasīt citas ziņas

Kafija pēc dabas ir sausa, auksta, raupja un viegla – tai piemīt visas Vatas došas īpašības. Tā spēj efektīvi mazināt iekšējo smagumu un apātiju, bet jau tā izžuvušam cilvēkam, kam ir raupja āda un aukstas rokas, kājas, šis melnais šķidrums var kalpot kā lēna inde. Kafija lieliski palīdz tiem, kuri ir lēnīgi un apātiski savā būtībā, kuriem ir liekais svars (Kaphas konstitūcijas cilvēkiem). Šeit kafijas vieglums un raupjums darbojas kā zāles, līdz ar to – nav iespējams kādu produktu “norakstīt” kā simtprocentīgi kaitīgu.

Katrs ēdiens vai dzēriens ir kā zāles, bet tajā pašā laikā var kļūt arī par indi kādam citam cilvēkam. Tāpēc ājurvēda māca, kā izvēlēties sev piemērotāko un veselīgāko ēdiena un dzēriena veidu”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.