×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
7. decembris, 2015
Drukāt

Kafija palīdz vai kaitē? (5)

Foto - Fotolia Foto - Fotolia

“Manai sievai ir paaugstināts asinsspiediens, tāpēc viņa jau vairākus mēnešus nelieto kafiju. Sūdzas, ka trūkst mundruma, tomēr baidās no kafijas, dzirdējusi, ka paaugstināta asinsspiediena gadījumā tā nav vēlama. Vai tiešām pat viena krūzīte varētu kaitēt un vēl vairāk palielināt asinsspiedienu?” JURIS RĪGĀ

Kafija ir lielisks dzēriens! Zinātniski ir pierādīts, ka kafija samazina asinsspiedienu. Tā stiprina sirds un asinsvadu sistēmu, ir mazāks risks saslimt ar aknu vēzi, bet resnās zarnas vēzis var piemeklēt trīsreiz retāk. Kafija ātrāk sadziedē kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlas.

– Daļai cilvēku pēc kafijas var būt nepatīkama sajūta vēderā, un tas liek domāt, ka viņi kafiju nevar lietot. Taču tas nebūs tiesa! – skaidro Rīgas Stradiņa universitātes profesors, gastroenterologs Anatolijs Danilāns. Ja šādas sajūtas tiešām radušās, jāpārskata kafijas deva un stiprums. Piemēram, nebūs prāta darbs to lielā daudzumā dzert pirms nakts vai pēc ilgāka pārtraukuma. Tad tiešām var rasties dažādas nevēlamas blakusparādības.

Protams, nevar teikt: visi dzeriet kafiju un būsiet veseli, tā ir labāka nekā tēja. – Ja man kāds stāsta, ka tēja palīdz pret dažādām kaitēm, bet kafija gan nav laba, es strīdos pretim. Tāpat mēģinu apgāzt mītu, ka pupiņu kafija ir labāka par šķīstošo. Katrs dzer to, kas labāk garšo. Tikai jāatceras viena ļoti svarīga lieta – viss ar mēru! Trīs vai četras kafijas tases dienā uzskatāmas par saprātīgu daudzumu, – piebilst dakteris.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Vēl labāks ir čefīriņš,jeb stipra melnā tēja.

  2. Šaubos, ka kafija sniedz mundrumu. Varu gulēt arī pēc divām kafijas tasēm. Par nožēlu, organisms pierod un nereaģē. Ja gribat efektu – tad nedzeriet kafiju bez vajadzības. Man kafija garšo un nekad neesmu tās lietošanu saistījis ar veselību. Patīk ari tas, ka neviena tauta no kafijas netaisa nacionālo simbolu, atšķirībā no tējas. Tēju, proti melno vai zaļo, lietoju epizodiski. Es par kafiju un zāļu tējām.

  3. Arī man ir paaugstināts asinsspiediens, bet neatsakos no rīta kafijas krūzes, kura sniedz mundrumu visai dienai. Tā kā dzeru kafiju tikai vienreiz dienā, varu atļauties kvalitatīvas pupiņas. Nekādu sliktumu nejūtu, jo spiedienu regulē iedzertās zāles.

  4. Sūdu man kāds dakters iestāstīs ka kafija kaitīga un es to nedrīkstu.

  5. Ar dzīļu cieņu un apbrīnu klausos un lasu profesora Danilāna teikto. Paldies.

Draugiem Facebook Twitter Google+