×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. janvāris, 2012
Drukāt

“Kafija un cigaretes”

ReklāmfotoReklāmfoto

Džima Džārmuša vārds jau vairākus gadus pazudis no mediju lapām, taču viņš, viens no lieliskākajiem mūsdienu kino autoriem, var atļauties par sevi neatgādināt arī katru dienu, kā dara tik daudzas pseidoslavenības viendienītes.

 

2003. gadā uzņemtā melnbaltā filma “Kafija un cigaretes” savulaik tika demonstrēta arī Latvijā, taču tās īstākā vieta ir kinofestivālu programmās un sinefīlu filmotēkās – tāpat kā citas Džārmuša filmas, kas veidotas kā perfekta stilizācija, ne mirkli neaizmirstot par ironiju.

Sarunas pie kafijas tases ar cigareti rokās ir gan vienojošs, gan šķiršanos izraisošs elements, kad tiekas draugi, mīļākie, paziņas un attāli radinieki, lai ļautos nostalģijai, neizrunātām sāpēm un romantikai, taču – Džārmuša ironijas mērcītē, ar kuru viņš neskopojas un tandēmā saliek gan leģendas Tomu Veitu un Igiju Popu, gan divas lomas uztic Keitai Blānšetai.

Filma no Venēcijas kinofestivāla pro-grammas, kuras lomās zvaigžņu plejāde: Roberto Benīni, Stīvs Bušemi, Igijs Pops, Toms Veits, Keita Blānšeta, Džeks Vaits, Mega Vaita, Stīvs Kūgans, Alfrēds Molina, Bils Mjurejs.

7. janvārī plkst. 23.15, LTV1

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+