Mobilā versija
+5.9°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
31. marts, 2016
Drukāt

Kailsakņi – drošība dārzam. Speciālistu ieteikumi to izvēlei

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Izvēloties augļu koku stādmateriālu, drošāk iegādāties kailsakņus, jo šāds augs vienmēr būs audzēts Latvijā, līdz ar to ir dzīvotspējīgāks nekā no kaimiņvalstīm ievestais, norāda Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā (LLKC), kā arī Latvijas Stādu audzētāju biedrībā.

Andrejs Vītoliņš, Latvijas Stādu audzētāju biedrības valdes priekšsēdētājs: “Iegādāties kailsakņus, kas vesti no citām valstīm, ir riskanti, – to ilgstoša uzglabāšana un transportēšana ir pārlieku sarežģīta. Vietējais stādu audzētājs tos izrok tirdzniecībai bezlapu stāvoklī un tirgo tieši no pierakuma vai lauka”.

Kā kailsakņus iespējams iegādāties itin visus augus, sākot ar ziemcietēm, līdz pat liela auguma kokiem, krūmiem, dižstādiem, augļu kokiem un ogulājiem.

Māris Narvils, LLKC vecākais speciālists augkopībā: “Kailsakņus droši var izvēlēties līdz brīdim, kad sāk mosties un piebriest augļu koku pumpuri. Ābelēm un bumbierēm tas būs ilgāks periods, bet skābajiem un saldajiem ķiršiem, visa veida plūmēm, bet jo sevišķi persikiem un aprikozēm – daudz īsāks. Jāielāgo, ka ogulāju kailsakņu iegādes laiks tūlīt beigsies, jo Latvijas rietumos to pumpuri jau sākuši strauji briest.”

Pircējiem pēc kailsakņu stādiem jādodas “apbruņojoties” ar mitras kūdras maisu vai maisiem, kuros tūlīt ievietot nopirkto stādu saknes, lai tās neapkalstu.

Pirms izvēlēties stādus savam dārzam, visus neskaidros jautājumus var uzdot Stādu audzētāju biedrībai, kas ir vienīgā un spēcīgākā nozares organizācija Latvijā. Tā apvieno teju visus stādaudzētājus, un informācija par tiem pieejama biedrības mājaslapā www.stadi.lv.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+