Uncategorized

Kaimiņa bebri0

Man pieder daži hektāri zemes. Ir dīķi, kas ierīkoti kaskāžu veidā: vispirms mans, tad pārējie dīķi, kas pieder kaimiņam. Nolaist un iztīrīt dīķi nav iespējams, jo priekšā kaimiņa pārpludinātie dīķi, kur pie meniķiem bebri sataisījuši dambjus. Katru gadu dīķī ceļas ūdens līmenis, mums pārplūst dārzs, pļavas, iet bojā augļu koki.

Šopavasar izcirtām vairākus desmitus ķiršu un ābeļu, ko pārlieku lielais slapjums bija nobeidzis. Mežā mums bija ap pussimt apmēram 60 gadus vecu ozolu, protams, arī citi lapukoki. Lielākā daļa jau nograuzti, daļa meža ūdenī. Mūsu īpašums pamazām pārpurvojas. Lūdzām talkā medniekus, bet otrā pusē tie nedrīkstot iet, ja nav atļaujas. Mēģināju runāt ar kaimiņu, bet saņēmu tikai lamas, sak, viņš tik ilgi pludināšot, kamēr es no savām mājām aiziešu. Bet šīs ir manas vienīgās! Kā rīkoties? Sūdzēt tiesā? Esmu vērsusies gan pie lauksaimniecības konsultanta, gan zemes dienestā, bet neviens nespēj sniegt konkrētu atbildi.
 Inga Lapiņa

 

 

Zemkopības ministrijas Meža departamenta Zemes pārvaldības un meliorācijas nodaļas vadītāja vietnieks Valdis Pētersons informē, ka šajā gadījumā jāņem vērā Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 60. pants “Ūdens resursu aizsardzības režīma pārkāpšana ūdens sateces baseinos” un 64. pants “Ūdens objektu lietošanas noteikumu pārkāpšana”. Tas nozīmē, ka varat vērsties ar iesniegumu vides aizsardzības valsts iestādēs (231. pants) vai Veselības inspekcijā (228. pants), lai šo iestāžu darbinieki izskata jautājumu un steigšus rīkojas.

 

LA.lv
LE
LETA
Uncategorized
Tikai 40% zina, ka piespiest stāties dzimumattiecībās ir nelikumīgi 2
18. augusts, 2018
LA
LA.LV
Uncategorized
LIDO plāno izvērst jaunus ēdināšanas konceptus
9. augusts, 2018
LA
LA.LV
Uncategorized
Vēlēšanām iesniegti vēl trīs kandidātu saraksti
6. augusts, 2018

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
FOTO, VIDEO. Policija: Advokātu Bērziņu laupītāji nāvējoši sašāvuši, mājas saimnieci – sasējuši
3 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Smaga avārija netālu no “Akropoles”
36 minūtes
LA
LA.LV
Dabā
Rīga karstumu izjutīs mazāk. Toma Briča prognoze par gaidāmo laiku
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Ierīkoja slēpni un šāva pa riepām: Igaunijā aiztur bandu no Latvijas
1 stunda
LA
LA.LV
Kultūra
Ar latviešu aktieru piedalīšanos uzņem filmu “47” – par Viktora Coja bojāeju
1 stunda