×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
21. jūnijs, 2018
Drukāt

Kaimiņa “būt vai nebūt” brīdis (1)

A. Kaimiņš tiek pavadīts uz KNAB busiņu pie Saeimas durvīm. Foto - LETAA. Kaimiņš tiek pavadīts uz KNAB busiņu pie Saeimas durvīm. Foto - LETA

Saeima trešdien, 20.jūnijā, ārkārtas sēdē piekrita ārpusfrakciju deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanai un atļāva tiesībsargājošajām ie­stādēm veikt kratīšanu viņa dzīvesvietā. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) drīz pēc šī lēmuma deputātu aizveda no Saeimas nama. Pēc neoficiālas informācijas, aizturēts arī Kaimiņa vadītās partijas “KPV LV” līdzpriekšsēdētājs Atis Zakatistovs un uzņēmējs Viesturs Tamužs.

Pirms tam šādu lēmumprojektu pēc Ģenerālprokuratūras un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja lūguma vienbalsīgi bija atbalstījusi Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija. Šī komisijas sēde bija slēgta, tādēļ pamatojums netika atklāts. Arī Saeimas sēdē komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs deputātiem sīkāk nepaskaidroja lietas apstākļus. Kaimiņa izdošanu atbalstīja tikai 59 no klātesošajiem deputātiem. Pret neviens nebija, bet virkne deputātu balsojumā nepiedalījās (visa “Saskaņas” frakcija, ārpusfrakciju deputāti Romāns Mežeckis un Ringolds Balodis, kā arī ZZS pārstāvis Valdis Skujiņš). Debates par šo jautājumu nenotika. Pats Kaimiņš ārkārtas sēdes sākumu nokavēja un aizelsies ieskrēja Saeimas sēžu zālē jau pēc balsojuma.

“Man nav ne mazākās nojausmas, kas notiek. Es zinu, ka mūsu partijas grāmatvede ir izsaukta uz KNAB liecināt. Es nokavēju sēdes sākumu. Mūsu partija tiek likumīgi finansēta no biedru naudām un KNAB tiek iesniegtas visas atskaites,” žurnālistiem teica Kaimiņš. Viņš pieļāva, ka krimināllietas patiesais iemesls varētu būt mēģinājums traucēt viņa politisko darbību, atgādinot savu vēršanos pret maksātnespējas administratoriem un sagatavoto ekonomikas ministra Arvila Ašeradena demisijas pieprasījumu. “Mūsu partija ir absolūti neizdevīga valdošajai varai. Esam uzkāpuši uz pārāk daudzām varž­acīm,” teica deputāts.

Pēc īsas sarunas ar žurnālistiem pie Kaimiņa pienāca KNAB pārstāvji, izveda deputātu no Saeimas telpām, iesēdināja busiņā un aizveda. “Neķeriet stresu un neizdariet pārsteidzīgus spriedumus! Mēs jau ko tādu gaidījām, jo esam neērti valdošajiem. Viņi pret mums cīnās ar saviem netīrajiem ieročiem, bet mēs turpināsim godīgi cīnīties pretī,” pirms aizvešanas Kaimiņš ar preses starpniecību vērsās pie saviem atbalstītājiem.

KNAB informēja, ka kriminālprocess uzsākts par iespējamām pretlikumīgām darbībām, kas saistītas ar politisko organizāciju nelikumīgu finansēšanu, par starpniecību šajā procesā, kā arī par nelikumīga finansējuma pieņemšanu un izspiešanu. Šobrīd kriminālprocesa ietvaros esot aizturētas trīs personas.

Aizturēto vārdus KNAB neatklāj, tāpat kā nesniedz sīkāku informāciju par pārkāpumu būtību. Taču pēc vairāku avotu teiktā, lieta, visticamāk, saistīta ar Kaimiņa partijas “KPV LV” finansēšanu, turklāt epizodēm, kas notikušas jau pirms laba laika. Atgādināšu ka jau 2016. gada rudenī partiju pameta Ilmārs Poikāns un vairāki citi biedri, pārmetot tai neskaidrus finansēšanas avotus. Poikāns toreiz izteicās, ka brīžos, kad politiskajam spēkam “vajag kāpostu”, tiek piesaukts uzņēmēja Viestura Tamuža vārds.

“KPV LV” premjera amata kandidāts jurists Aldis Gobzems vakar preses konferencē apstiprināja, ka KNAB veicis kratīšanu arī pie partijas līdzpriekšsēdētāja Ata Zakatistova un minētā uzņēmēja Tamuža. Kaimiņš un Zakatistovs esot aizturēti, un, visticamāk, tāpat arī Tamužs. “KPV LV” līdz­priekšsēdētāja Linda Liepiņa un partijas grāmatvede izsauktas uz KNAB sniegt liecības. Partijas pārstāvji apgalvo, ka viņiem nav ko slēpt un sola sadarboties ar tiesībsargājošām iestādēm, sniedzot visu informāciju. “Mums mēģina aizbāzt muti, bet tas neizdosies,” teica Gobzems.

“KPV LV” pārstāvju taisnošanās par “politisku izrēķināšanos” ir ierasta politiķu dziesma, nonākot nepatikšanās, tomēr vienā jautājumā viņiem var piekrist – ja kriminālprocess saistīts ar 2016. gada notikumiem, tad īpatnēji, ka aizturēšanas un kratīšanas tiek veiktas tikai tagad. KNAB sīkākus komentārus par izmeklēšanas gaitu nesniedz, bet informēti avoti Saeimā apgalvo, ka tiesībsargājošajām iestādēm esot bijis nepieciešams tik ilgs laiks, lai savāktu liecības un pierādījumus.

Politologs Filips Rajevskis ziņu aģentūrai LETA paudis viedokli, ka šobrīd ir ļoti būtiski, lai tiesībsargājošās iestādes sabiedrībai skaidrotu deputāta Kaimiņa aizturēšanas iemeslus. Viņaprāt, pašreizējā situācija tiesībsargājošajām iestādēm ir ļoti liels izaicinājums. “Kopumā sabiedrības uzticēšanās valstij ir ļoti zema, tādēļ šīm institūcijām ir ļoti jāpiestrādā pie komunikācijas, lai spētu izskaidrot, kādēļ bija nepieciešama šāda rīcība un kādi ir tās cēloņi,” teica Rajevskis. Viņš šādu tiesībsargājošās institūcijas darbu vērtēja kā ļoti skaļu pozīciju. “Deputāts tiek demonstratīvi, uzreiz pēc balsojuma, aizturēts parlamentā. Tas uzliek par pienākumu institūcijām pacelt noslēpumu priekškaru un iedot skaidrojumu, kāpēc tas tā notiek,” uzsvēra eksperts.

Kā noskaidroju Saeimas Juridiskajā birojā, Kaimiņš drīkstēs turpināt veikt deputāta darbu, piedaloties Saeimas un parlamenta komisiju sēdēs (ja, protams, atradīsies brīvībā). Parlamenta lēmums tikai ļauj tiesībsargājošajām ie­stādēm viņu aizturēt, veikt kratīšanu un izņemt kratīšanā atrastās mantas. Ja šo procesuālo darbību rezultātā KNAB un Ģenerālprokuratūra lūgs izdot Kaimiņu kriminālvajāšanai, tad būs nepieciešams jauns Saeimas balsojums. Ja vairākums piekritīs tiesībsargājošo iestāžu lūgumam, tad gan viņam sēdes apmeklēt būs liegts, bet notiesājoša sprieduma gadījumā nāksies šķirties arī no deputāta mandāta. Turpretim, ja KNAB neizdosies tuvākajā laikā izvirzīt ticamus pierādījumus Kaimiņa vainai, tad uz labāku priekšvēlēšanu reklāmu mutīgais “cīnītājs pret pastāvošo kārtību” pat nevarētu cerēt.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Aklo vidū vienacis ir valdnieks – pat arī gaužām kroplīgs ubags būdams.”

  Un, arī: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.sk. arī “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMAS “atbildīgos” šinderus u.c. taml. “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gada septembris): “Aktieris”, “suņubūdas šovmenis” un tagad nu jau arī “politšovmenis” un “saeimas deputāta kandidāts” no politpartija “reģionu apvienība” (LRA jeb “latvĀNijas reņģēdāju apmaucēji” ) saraksta Artuss (īstajā vārdā – Arturs) Kaimiņš skandalozais “suņubūdas šovmenis” un pašreizējais šīs valsts saeimas “pie frakcijām nepiederošais deputāts” Artuss Kaimiņš ( eks-LRA jeb “latvānijas reņģēdāju apmaucēji”, KPV jeb “klaunu un pielīdēju varza” ) turpina apzināti provocēt savus politiskos oponentus, piešķirot jēdzienam “politiskais teātris” ne vien tēlainu, bet arī praktisku skanējumu, kas šajā gadījumā un Kaimiņa izpildījumā vairāk gan līdzinās labākajā gadījumā klauna izdarībām cirkā, bet patiesībā tas tomēr atbilst visai prasta balagāna līmenim. Šoreiz šis “jaunizceptais polit-klauns” esot “izvedis no pacietības Andri Priekuli, kurš vēlēšanās startēs I. Sudrabas politpartijas “no sirds latvijai” ( NSL jeb “noslauksim latvāniju!” ) sastāvā – Priekulis, nespējot izturēt Kaimiņa ierasti demagoģiski uzbrūkošo toni, aizkadrā šo aktieri un politiķi nosauca par “garīgo kropli”… TV3 raidījums “Bez tabu”, 2014. gada 19.septembris – pieredzes bagātās ekspolitiķes un profesores Ilgas Kreituses komentārs par skandalozo “suņubūdas politšovmeni”: “Kaimiņš ir daļējs spogulis tam, kas pašlaik notiek šīs valsts sabiedrībā – ar rupjību, ar lētu populismu, ar citu cilvēku pazemošanu taisīt sev popularitāti…..?! Savukārt, attiecībā uz to, ka dažkārt Kaimiņa izdarības tiekot vērtētas pat salīdzinājumā ar Krievijas politiķi V. Žirinovski – atšķirībā no prasti populistiskā rupekļa Kaimiņa, Žirinovskis ir ļoti gudrs, izglītots un slīpēts politiķis, kurš perfekti spēlē savu lomu politikā!”…
  ——-

  “Kur paliks KLAUNS, kad “aizbrauc cirks”?…”
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )

  Rau, ATKAL “urnu talka” klāt ~
  Laiks ATKAL “makaronus kārt”,
  Jo – ATKAL netrūkst LUMPEŅU,
  Kas “balsot” skries, uz svilpienu…

  Par “politiku” saukts tiek CIRKS,
  Kur ATKAL šīs “valsts” fani pirks,
  Sev “glupo bauru” statusu,
  Ko “apjāt” var ar “kampaņu”,
  Gan “polittehnoloģiski”,
  Gan “radošumā ekspromti” ~
  NAV svarīgs “shēmojums”, jebkāds,
  BET – ZOMBĒJUMA rezultāts!
  .
  Pa “masmēdekļiem” partorgi,
  “Laiž CIRKU politkorekti” ~
  Ar “progmēriem” un “konceptiem”,
  Kas “norauj širmi” LUMPEŅIEM:
  Tiek solīts VISS, kas (NE)notiks,
  Un muldēts tā, kā “partkoms” liks,
  Tiek “sprausti batoni” un melsts,
  Un “konkurents” ‘pa mello’ pelts.
  Tiek “diskusijās” šķidri (c)irsts,
  Kur “veiksmes stāsta” tēzes birst,
  Kā “Brīnumlaukā” (skunst)mēsli ~
  Lai “naudas koks” dīgst “ekstrēmi”.
  Un, protams – ķērkts, ka “krrrievi nāk!!!”,
  Lai “latv(ĀŅ)i” jau laikus sāk,
  “Pa kluso mīzt” (uz pastalām ~
  Priekš “vēlēšanām” šņorētām)…
  .
  Bet – vai nu CIRKS bez KLAUNA būs,
  Kas “jokiem” (stulbiem) “bārdu šūs”,
  Gar zemi kritīs, (sv)īzdams bļaus,
  Kad “KLAUNA pauzēs” rīkli raus?!
  Viens TĀDS, par pliku kaulu pirkts,
  Pie “suņu būdas” peļķē mirkst,
  Ko, “jokus plēsdams” pie(svīd)is,
  (Dēļ ķēdes – nostāk neticis…).
  Pie pakša – ap(grauzts) mikrofons,
  Tam apkārt – blīvi nomī(z)ts klons,
  Un bleķa bļoda (putekļos ~
  Ja Saimnieks kādu kaulu dos…).
  Iekš būdas – drazas & lupatas,
  (Priekš “polit-KLAUNA” guļvietas)
  Pie sliekšņa – ķēdes fragments (īss ~
  Mož, piestiķēs – ja “nopelnīs”…)
  .
  Uz būdas jumta – bilžu klāsts ~
  Priekš truliem “vēlētājiem” stāsts,
  Kam to, kas šajā “valstī” ļauns,
  Vaukšķ teju ikdienišķi KLAUNS:
  “Tev nebūs ZAGT!” – nav bauslis slikts,
  Jo vien – tam cieši blakus likts,
  NAV nākamais no baušļiem – tas,
  Kurš pauž, ka MELOT neklājas ~
  TAD var par zagļiem CITUS saukt,
  Jo – “suņu būdas” Saimnieks kaukt,
  Un noriet pavēl VISUS tos,
  Kas “startē SVEŠOS sarakstos”:
  “Kurš Saimnieks citām partijām?
  Kur ‘piķis grābts’ priekš reklāmām?
  Kam kurais “sektōrs” ieplānots,
  Kad “priekšstāvjiem” tiks “mandāts dots”??
  Kurš “sarkans”, “zils” vai “skābi rōzā”?
  Kurš “vēkšpēdus”, kurš “vēža” pōzā?
  Kurš “masmēdekļus” angažējis?
  Kurš TV & ‘rādžu’ nofraktējis??
  Kam SILES mala sapūst zobos?
  Kam radi “šefo” treknos robos?
  Kam “pelēks pizness” ‘kruti rullē’?
  Kam “ķēķa tiesiskums” = pa nullēm??…
  .
  Uz SAVĒJIEM – NAV atļauts “riet”,
  Vai, ķēdei žļerkstot, virsū skriet,
  Vai (pat!?!) “celt pakaļkāju” mīzt,
  Uz tiem, kas “māk bez ziepēm līst”:
  Tie taču – MŪSU sugas bars ~
  Tos NEries KLAUNS un NEizskars,
  Tiem MELUS virsū na(fig) gāzt,
  Vai FALŠU “kompru” purnā bāzt!!!
  Kaut suga SILES cūklopiem,
  Tā pati “svešiem” & SAVĒJIEM ~
  MĒS = “vienlīdzīgĀKi” par tiem,
  Kas kalpo CITIEM Saimniekiem:
  MUMS “atļauts” ZAGT (ja “dalāmies”),
  MUMS “piedien” MELOT & gānīties,
  MUMS “uzdots” ZOMBĒT vientiešus ~
  Drāzt “latv(ĀN)ijas” LUMPEŅUS!!!…”
  .
  Ja klausīs KLAUNS, ko Saimnieks liks ~
  Šis, iespējams, pat “listē” tiks!!!!!
  (Un – štrunts par to, ka “stūmējos” ~
  Kas KLAUNAM “goda” vietu dos?!?…)
  Jo – CIRKS bez KLAUNIEM nerullē,
  Pat MUĻĶU zemes “pārvaldē” ~
  Šai “lomai” der kaut paglups slaists,
  Ja TĀDS tiek nolīgts “muļķi laist”.
  ‘Mož’, KLAUNAM bišķi ‘sapiķos’,
  (No ‘čungura’ kas ‘sashēmots’,
  Kad “ķēķa tiesās” ‘izdrāzts’ āksts) ~
  Lai treknums rumpī neizčākst…

  Kad “urnu FARSAM” fināls būs ~
  Kur paliks KLAUNS, kam “bārdu šūs”,
  Tie, kuriem “valstī” pieder CIRKS ~
  Kam šņukurs SILES putrā mirks?
  Kad KLAUNU “uzmetīs” par to,
  JA (?) šis “pēc īkšķa NEbalsos”,
  Un sugas biedriem “shēmas” jauks ~
  Kurš (sv)īzdams “suņubūdā” kauks?
  Kad KLAUNU ‘menti sašņorēs’
  (Par ‘kreisām rebēm’ finansēs)
  Un ‘kratīs’ (līdz pat ‘apenēm’!?) ~
  Cik “čomu” ‘atbirs’ nelaimē?…

  Kad KLAUNS vairs nebūs vajadzīgs,
  NE SAIMNIEKIEM (kā kretīns sīks),
  NE LUMPEŅIEM (šo “balsis” pirkt) ~
  Kad “aizbrauks cirks” – kas KLAUNU pirks?…

  =======

  oriģinālversija = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

Draugiem Facebook Twitter Google+