×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. maijs, 2016
Drukāt

Kaimiņa partijas tapšanas šovs: kvēli fani, citu partiju bijušie biedri un “Ķīļa tipa” ideologs (54)

Atis Zakatistovs (no labās) esot Artusa Kaimiņa politiskās pirmizrādes režisors un jaunās partijas "smadzenes". Foto - Karīna MiezājaAtis Zakatistovs (no labās) esot Artusa Kaimiņa politiskās pirmizrādes režisors un jaunās partijas "smadzenes". Foto - Karīna Miezāja

Pāris gadu paniekojies ar otrā plāna lomām Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Saeimas frakcijā, Latvijas politiskās skatuves jaunais spīdeklis Artuss Kaimiņš pirms svētkiem pieteica sevi jaunā ampluā – kā partijas “Kam pieder valsts?” (“KPV”) līderis.

Pārbēdzējus prom neraida

Jau stundu pirms pasākuma pie Lielās ģildes ieejas pulcējās Artusa kvēlākie atbalstītāji, bet durvis viņiem tika atvērtas tikai īsi pirms paša pasākuma. Nīkstot uz ielas, topošie partijnieki īsināja laiku politiskās diskusijās. Par papildu kņadu parūpējās politisko pasākumu skandālists Sigurds Graudiņš, kurš bija ieradies ar Kaimiņu kariķējošu plakātu un iesaistījās vārdu apmaiņās ar “KPV” atbalstītājiem.

Par to, lai Lielajā ģildē neizvērstos nekādas nekārtības, rūpējās liels skaits ražena auguma drošībnieku, bet īpašas nepieciešamības pēc viņiem nebija. Nekādi provokatori partijas reģistrēšanu neiztraucēja, un, izstāvot rindu, nedaudz vairāk kā pusotras stundas laikā visi sanākušie partijas dibinātāji bija piereģistrējušies pie notāriem un samaksājuši 20 eiro dalības maksu. Pasākuma dalībnieku vidū varēja manīt arī vairākus ļaudis, kas agrāk bijuši vai joprojām ir saistīti ar citiem politiskajiem spēkiem. Piemēram, bijušais “Vienotības” biedrs Ilmārs Briedis, nu jau likvidētās Reformu partijas pārstāvis Matīss Kaļāns, Zaļās partijas biedrs Valdis Felsbergs (viņš sarunā pēc pasākuma atzina, ka guvis labus iespaidus un, visticamāk, turpmāk strādās kopā ar Kaimiņu, nevis ar zaļajiem). Zālē satiku arī partijas “No sirds Latvijai!” Saeimas frakcijas deputātu Ringoldu Balodi. “Esmu šeit ieradies tikai kā novērotājs un interesents, kas vēlējās būt klāt šajā pasākumā. Tam nesekos rīcība tūlīt un tagad,” skaidroja Balodis.

Kopumā bija reģistrējušies 388 dibinātāji. Lai partija varētu startēt Saeimas vēlēšanās, tai gan nāktos biedru skaitu palielināt vismaz līdz 500 cilvēkiem, taču partijas nodibināšanai nepieciešamais minimums (200 cilvēku) bija pārsniegts un priekškars varēja vērties.

Pievienot komentāru

Komentāri (54)

 1. Izskatās, ka mūsu valstī pat žurnālisti vairs nav labi. Man neinteresē Jūsu skābā pieskaņa. Pastāstiet stāstu kā Jaunlatvieši reiz padeva. Bez jebkāda viedokļa, ļaujiet lasītājam pašam izspriezt. A te vien negatīva garša jūtama.

 2. Kāda tad būs kārtējā partija- kreisa,labēja ? Mūsu pensionāri gan nesaprot ,ko tas nozīmē . Viņiem visus šos gadus ir stāstīts ,ka kreisie – tie ir krievi, labējie -labā latviešu partija 🙂
  Visticamāk- entā “labā” partija ,kā jau visus šos 26 gadus 🙂

 3. Vai šitie divi čalīši ceŗ, ka ļaužu masas viņiem sekos?

 4. KĀDI “jaunie” – ja šim onkam pēc 5 gadiņi jau veseli 40 un viņa vadonim un diriģentam jau pie 50, ha,ha “jaunie”! Jaunie ir no 18-19 – 30 maximums!

 5. tukša muca tālu skan – drīz visi pārliecināsieties

 6. kāds akadēmiķis Atbildēt

  Vai tā ir Latvijas tradīcija dibināt partijas pirms katrām vēlēšanām, jeb brieduma trūkuma pazīme? Šo fenomēnu var tiešām apzīmēt par “banānistu sindromu”. Iepriekšējais komentētājs runā par “jauno cilvēku partiju” un arī es domāju, ka padomiešus ir jāsūta uz vēstures mēslaini, bet es drīzāk uzticos Dzintaram nekā Kaimiņam.

 7. Sajūsmina VECO kraķu blējieni pret JAUNO cilvēku- A.Kaimiņa partiju!
  VECIE kraķi – PĒRKAMOS skribentus ieskaitot,
  jūs 26 gados esat noveduši LV līdz kliņķim …pataisījuši par NABAGMĀJU iekš ES…
  Lai JAUNIEŠIEM veicas…

 8. Naivums uztur sistēmu Atbildēt

  Jau kurā pēc kārtas pieteikusies nabagu glābēju partija ? Tikai tauta pēc vēlēšanām turpat vien paliek – nabadzībā . Partijas vadonis ir talantīgs profesionāls pārcēlājs uz Saeimu -vienu partiju ar tās darboņiem ievilka Saeimā , tagad kārta nākošai.
  Jautājumi aizvien tie paši, kas visām partijām- kas finansē un kas ir projekta patiesie organizētāji. Pārējais ir tukšas runas elektorātam un cilvēku aizvilināšana uz vēlēšanām vispār.

 9. Randy, Latvija & BR-Deutschland, €U Atbildēt

  Skatoties no Vaacijas: nozheelojama sunju buuda kuras dibinaashanas vieniigais iemesls – sashkjelt elektoraatu.

 10. Kas ir shi raksta autors? Gits Zvirbulis? Tik netiru un cinisku rakstu var uzrakstit cilveeks ar “netiru” un un satanisku dveseli.Necenshaties,Gjirt,nepulaties -mums Latvija ir Dzimtenes un mees redzam kas ir kas.Saeimas boroklji ir pietiekoshi rijushi,vinjiem purni pliist no labumiem,bet tauta sliigst nabadziba. Vai tavi senchi bija sarkanie,Girt,vai tu pardevies puzes,kriminalajos noziegumos,apsudzetajam noziedzniekam?!

 11. to >>>Jezups. Tev taisniba braali! Vinji baidaas no Artusa un vinja partijas. Es skatijos partijas dibinashanas vodeoierakstu.Tur valdee ir izglitoti un jauni godigi cilveki,kas vareetu izvest valsti no nabadzibas. visad chekisti brigmanji un entie sarkanie-vinjiem nopietnas problemas-krishana no “zara” ir garanteta kopa ar “skaisto” sarkano skandalozo lediju,kas ielida saeima pa saeimas vedlodzinu un kura debates saeima leeka kreslaa un partraucot Artusu klaigaa:vinjsh melo,melo.Artuss nemelo,bet saka tiiru patiesibu,cik daudz naudas sanjem siles resnie baroklji.

 12. rukši no lielajām zagļu partijām nepajokam nobijušies ! pat ventspils krāpnieku nopirktā Latvijas Avīze sākusi apmelošanas kampaņu !

 13. puzes garigais kroplis laikam naktim negul,ka pardzivo tagad,ka tika nodibinaata KPV partija.Es nezinu,varbuut veel kadu bridi valkasies uz briivam kajam,tas vareetu buut kads laika spriidis,kamer “savejie” chomi pie “stuures”.Ja tagad buus gan lielo dublju laiks.Pilnas avizes ar dubljiem,bet shis fakts liecina tikai par to,ka KPV visu dara pareizi un sapuvusi sisteema saak baidiities! Nu un ja nu patiesham tauta saak mosties no 26 gadu nozagtas “briivibas”,ko tad!! UUUUUUUuuuuuuuuuuu…..

 14. Kaimiņš ir VIENĪGAIS deputāts , kurš aizstāv nabagus, tas ir lielāko daļu Latvijas iedzīvotāju , agrāk balsoju par NA tagad balsošu tikai par KAIMIŅA partiju , lai Dievs dod ka nepieviļ , tomēr neizskatās , jo pie siles sēdošie ,baigi viņu lamā , tātad – baidās.

 15. Tautieshi arzemes balsos tikai par KPV.Beidziet nomelnot deputatu Artusu un vinja jaundibinato partiju. Es ljoti ceru,ka shos komentarus liek uzpirktie cilveeki,vai ari komunistu peectechi,jo viniem bail no naakotnes.Apsveicu KPV.Mes ar jums.

 16. komunistu zinashanai-jusu nelietibam tuvojas slikti “klimatiskie” apstaaklji,ka esat ta kjerushies versim pie ragiem.Zeel zaudeet sili,zaglju banda? Katram savs laiks…es domaaju,ka nakamajas veleshanas KPV uzvaress un visi brigmanji,lembergi un logini sedes aiz stingaam restem par valsts izlaupishanu!

 17. ventspils garigais kroplis,kuram vards ir aivars labi pacenties samaksaat shi raksta autoram. K nav kauna kjengaties par jaundibinaato partiju.Da ne jau normali cileeki apspljauda Artusu un Ati.Tie ir uzpirktie kremlja trollishi ar vistas smadzenem.Laba reklama pashreizejai satrunejushai valdiibai.Tatad nepatik,ka kads kustina vinju smirdosho sistemu. Balsoshu tikai par KPV.

 18. Kāpēc latvietis ir tāds sūda brālis, kas nopirkts kā prostitūta var otru nolīdzināt līdz ar zemi.Noriebušies meli radio, televīzijā, štata politiskie komentētāji, kuri uzskata sevi par visgudro, bet atverot muti, neaizmirst nolaizīt saimnieka zābaku. Deputātu faktiskā morāle atspoguļojas darbos, lēmumu pieņemšanā. Nupat jau nodemonstrēja savu godīgumu otro reizi: pirmo nepieņemot likumu par atbildību, tagad par algu skaitu. Kur paliek Latvija, tauta…? Beidziet taču vienreiz rieties, tie kuri nav vēl neko izdarījuši valsts labā. Kur Jūsu godaprāts, pilsoniskā attieksme pret valsti, vai tiešām putras kalnos aprakti?

 19. Nākamās vēlēšanās noteikti balsošu par KPV, neskatoties uz to, ko te raksta!;)

 20. Šajā partijā sastājās tiešām tikai tie, kas vienkārši tēdejādi apliecināja savu protestu patreizējai valdībai. Ja viņi tiešām saprastu, kur stājas, tad ne tuvu tur nelīstu. Tukšpauru un, diemžēl, genderu atbalsta partija. Ja viņi tiks pie teikšanas, tad izzudīs gan Latvija, gan latviešu valoda, gan ģimenes un visas cilvēcīgās vērtības. Glābjas, kas var!

 21. Ījabs saka, ka KPV esot populisti, bet nepaskaidro, kas populisti ir.
  Definīcija:
  1. a member of a political party claiming to represent the common people;
  2. a believer in the rights, wisdom, or virtues of the common people.
  merriam-webster.com/dictionary/populist
  Tātad, populisti pārstav vnk tautu, viņi tic, ka tautai ir tiesības, gudrība un augsti morāles standarti.
  Kas Ījaba k-gam un Latvijas Avīzei būtu iebilstams pret šo?
  Vai Ījaba k-gs/LA.lv nevēlas redzēt Latvijā pilsonisku sabiedrību, kas iesaistās lēmumu pieņemšanā, aizstāvot savas tiesības? Vai netic tautas gudrībai un augstiem morāles standartiem? Ja tā, tad Jums nav taisnība. Esat vnk demagogi.
  Hallo, Ījaba k-gs, jums sirds apaugusi ar taukiem! Esat pat “aizmirsis” vnk definīciju!!!
  Lūdzu, esiet tik laipns un sāciet nodarboties ar fiziskām aktivitātem, izejot no savas komforta zonas. Zinātnieku pētījumi pierāda, ka tauki vislabāk sadeg pie organisma pārslodzes. 🙂

 22. JĀ nu uz šodienu par citu nav ,ko vēlēt,ja jāiet būtu uz vēlēšanam ,tad vienīgais ir Kaimiņš.Bet es jau gan arī iepriekšējo reizi par viņu nobalsoju,un labi vien ir,tagad nav kauns par sevi.

 23. Beidz zākāt Kaimiņu ko vai tā nav taisnība vairāk tādu ka Artuss mazāk būs ubagu Latvijā,kas notiek Latvijā 21gad.Mēs tikai par tevi balsosim

  • Kas tie ir(mes tikai par tevi balsosim)??? NEKAD par tadu kaiminu nebalsosu,sasmerejies vecriga kur policijas masina aizved,lidmasinas uzvesties neprot-telo pargudru un t.t.
   Mana KAIMINIENE -MINNA butu 100 reizes labaka ,bet vina sevi neizvirza tik augsta amata,acimredzot galva nav sakapis ka vienam otram.

 24. Kaimiņš ir malacis aizstāv nabagus paldies

 25. iepusat kaiminam ta lai skan.nobijusies ruksu siles.

 26. cik savadi,,man nav cita parko balsot..Artur lai tev veicas

 27. Kaimin, uz prieksu!! Balsošu tikai par Tevi.Par pretteutisko Saimu un Valdibu nekad.

 28. operatoram Kaimiņam Atbildēt

  Operator, Kaimiņ, kas jums par šo šovu samaksāja, cik maksāja īre?
  Pārējo nav vērts pat komentē.

 29. patiesi , kāpēc tās naids, kas maksā??????????????????????????????????????????????????????

  • jauno naturālistu pulciņš Atbildēt

   Ja zvirbulim kāds nober graudu sauju, zvirbulis priekā čiepst. Ja gadās saulpuķsēklas – dažs zvirbulis cienasta devējam spējot pat šķību odu sačivināt …

 30. Kādēļ tāda ņirgāšanās, rakstā ,par gandrīz 400 mūsu valsts izglītotiem cilvēkiem ?

  • Jūs gribat teikt, ka tur bija sanākuši izglītoti cilvēki?
   Piedodiet, bet ,dzirdot viņu atbildes uz žurnālistu jautājumiem, no izglīttotiem cilvēkiem tur nebija ne smakas – no Anglijas u.c. sabraukuši melnstrādnieki, mūsmāju avantūristi un mūžam neapmierinātie, kas nav spējīgi izdvest nevienu konkrētu priekšlikumu. Ar tukšu muldēšanu un bļaustīšanos vien valsti problēmas nevar atrisināt.

   • tur ir ļoti izglītoti un arī praktiski cilvēki!

   • un pašam Kaimiņam un visiem viņa senčiem arī ir /bija/ļoti laba izglītība.tā kā nevajag satraukties.Mums pat ministri ir bijuši bez augstākās izglītības.Un pēc kara un okupācijas vairāk vai mazāk augstos amatos bija cilvēki,kas lāga nemācēja rakstīt.Neklabiet velti!

   • Tu atbildi par saviem vārdiem?! Es esmu viens no tiem cilvēkiem, kurš bija ieradies no Lielbritānijas un man pieder Latviešu veikals Anglija! Pārejie kolēģi ieņem pietiekami augstus amatus Valsts struktūra. Drusku doma, pirms raksti.

   • Varētu domāt, ka patreizējie, kas 26 gadus pamazām izlaupa valsti, ir ļļooti izglītoti. Visiem ir komjaunatnes, PSK partijas stāži un lielākoties padomju laika izglītība. Visi augusti, mārtiņi, andri un solvitas un citi ir bijušie pārliecināti komjaunieši, partijnieki. Par to liecina tas, kā viņi kāpa pa karjeras kāpnēm.

 31. Kas notiek Latvijaa???

 32. vareni čivināts,zvirbuli! Atbildēt

  Pēc raksta izlasīšanas ir sajūta,ka no “KPV” jāturas lielgabala šāviena attālumā un,ja esi tajā iestājies,jāmūk ko kājas nes,krustus metot un atpakaļ neskatoties.

  • valdošā "elite" Atbildēt

   sajūt tautas atmošanās iedīgļus un metas torpedēt spēcīgus cilvēkus, viņu konkurentus.Ierasta un tipiska lieta 🙂

 33. Ak, cik objektīva intonācija nabaga satrauktajiem žurnālistiem! Svilst, svilst!

  • Da nekas te nesvilst! Kaut kāds āksts dibina ākstu partiju. Man tiešām brīnums, ka ir cilvēki, kuri šo nabaga cilvēciņu uztver nopietni. Maz ticams, ka šī “partija” iekļūs Saeimā, taču dažus procentus balsu tā savāks. Zudušas balsis, kuras stiprinās “Saskaņu”.

   • Āksts – neāksts, bet savas 2 vietas Saeimā viņi paņems.

   • ne pieci.Drīz ir gaidāmas veco partiju/apvienību šķelšanās un pārgrupēšanās dažādās apvienībās, jo ekonomiskā “krīze” ir neatgriezeniski darījusi savu un finanšu skābeklis visiem piegriezās, tikai dažādas grupas to dažādi izjuta. 🙂

 34. iestudēta izrāde sākot ar “prasibām”pret dalibniekiem, kas ir smiekligas, taču piesaista uzmanibu, un beidzot ar māksligi raditām rindām pie ieejas lai redz kā visi grib partijā iestāties…..

 35. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Nebūt neesmu Kaimiņa atbalstītājs, taču šis sižets man ļoti patīk- Vienotība, reģioni, sudrabene ir manāmi satraukušies. Pašlaik ārēji mierīgi izskatās nacionāļi, glumie un interfronte. Protams, ka rūpīgs vērotājs noteikti pamanīs arī šajos ”vienaldzīgajos” zināmu satraukumu.
  Mūsu sasmakušajā dīķī noteikti ir vajadzīgi kādi jauni spēki, kas patrenkā tur pusaizmigušos, apslinkušos un Napoleona sindromu skartos. vai Kaimiņš ir īstais- nezinu, taču arī neredzu iemeslu tik negatīvam vērtējumam vēl pirms kas ir noticis. Saprotams, ka mūsu “neatkarīgā” prese ir objektivitātes paraugs un tādēl katrs skribents cenšas pārspēt otru gaišredzībā un laba vēlējumos.
  Cāļus skaita…. VĒLĒŠANĀS!!!

 36. Izdevīgums pirmajā vietā. Vairāk par skaļiem sauklļiem tur nekā nav. Teksti reizēm pareizi un dzēlīgi, tomēr kopumā tam ir epizodisks raksturs. Dīvaini, ka vēlētāji izmisīgi meklē kādu, kas atnāks un skaļi aurējot visus izglābs.

 37. PLĀNPRĀTIŅU UN KOMEDIANTU SAIETS!
  Kas par to maksā?

 38. Ko LA to jenotības Ījāāābu grūž priekšā ?
  Vai tad nepietiek, ka radio un TV šis šilierē 25 stundas diennaktī ???

  • Nesen Ukrainā viens viņa tukšmuldēšanas biedrs pie kāda daudzstāvu ēkas loga pieņēma pareizo lēmumu

 39. Neobjektīvi! Slikti žurnālisti!

Draugiem Facebook Twitter Google+