Kaimiņi netērē laiku, bet latvieši ietur pauzi
 0

Lietuvas sportisti, kas guva panākumus olimpiskajās spēlēs Londonā, jau apbalvoti ar ordeņiem un uzzinājuši, kādas prēmijas saņems no valdības.

Reklāma
Reklāma

 

Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Lietuvieši, kas Londonā ieguva divas zelta, vienu sudraba un divas bronzas medaļas, saņēmuši dažādas pakāpes ordeņus “Par nopelniem Lietuvas labā”, bet valdības prēmijas piešķirtas arī 11 sportistiem un vīriešu basketbola komandai par olimpiskajās spēlēs izcīnītajām vietām pirmajā astoņniekā. Kopējā summa, pieskaitot šo sportistu treneriem un apkalpojošajam personālam paredzētās prēmijas, ir 3,3 miljoni litu jeb Ls 673 200.

Latvijas valdība jau no sākta gala bijusi skopāka, prēmijas atvēlot vien olimpiskajam sešniekam. Tādēļ par sasniegumiem Londonā tās pienākas tikai čempionam Mārim Štrombergam, bronzas laureātiem Mārtiņam Pļaviņam un Jānim Šmēdiņam, kā arī ceturto vietu izcīnījušajai Inetai Radēvičai. Trīs latviešiem, kas Londonā ierindojās septītajā vai astotajā vietā, atliek vien apskaust mūsu dienvidu kaimiņus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pagaidām apskaužami nav arī tie četri, kas prēmijas nopelnījuši. Latvijas valdības noteikumos par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā un šo balvu apmēru, sacīts, ka olimpiskajam čempionam pienākas līdz 100 tūkstošiem latu, bet par turpmākajām vietām sešniekā piešķiramo prēmiju apmērs nedrīkst pārsniegt 60 procentus no iepriekšējās vietas maksimāli iespējamā naudas balvas apmēra. Nebūtu jau grūti pakāpeniski izrēķināt, cik saņems Pļaviņš, Šmēdiņš un Radēviča, ja to netraucētu šie papildu noteikumi. Turklāt tiek lauzti šķēpi par pludmales volejbola statusu – vai tas ir individuālais vai tomēr komandu sporta veids, kurā iespējams iegūt krietni lielāku prēmiju. Valdības noteikumos gan sacīts: sportistam, kurš startē individuālo sporta veidu komandā, piešķir naudas balvu līdz 75 procentiem no noteiktās viena sportista balvas apmēra. Taču nav konkretizēts, kas tie par sporta veidiem.

Ordeņi? Neesam jau karsta strēbēji lietuvieši. Pacietīsimies līdz nākamajiem valsts svētkiem, kad olimpiskās spēles būs piemirsušās.

Taču nesnauž pašvaldības, savējos prēmējot bez kavēšanās. Rīgas dome ar 4000 latiem apbalvojusi Mārtiņu Pļaviņu, ar Ls 2000 – Jeļenu Rubļevsku, Aleksandru Samoilovu un Ruslanu Sorokinu, kuri Londonā izcīnīja attiecīgi astoto un devīto vietu, tādas pašas prēmijas viņu treneriem. Tāpat četrus tūkstošus nežēloja Kuldīgas novada dome Jānim Šmēdiņam. Nesnauž arī privātais sektors. Apdrošināšanas kompānija “BTA” uzdāvinājusi Mārim Štrombergam polisi par 100 000 eiro, bet SIA “Rāmkalni” – 100 kilogramus pašu ražotā saldējuma Pļaviņam un Šmēdiņam.