×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
11. septembris, 2017
Drukāt

Kaimiņš ar Lembergu “saistīto” personu piedalīšanos parlamentārajā izmeklēšanā dēvē par ņirgāšanos (9)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Ar politiķi Aivaru Lembergu (“Latvijai un Ventspilij”) vai viņa ģimeni ir saistīti četri cilvēki, kas piedalās “Oligarhu lietas” parlamentārajā izmeklēšanā, un tā vērtējama kā ņirgāšanās un “spļaušana sejā vēlētājiem”, šodien izmeklēšanas komisijas sēdē norādīja Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV).

Deputāta nosauktās personas savukārt šos pārmetumus noraida, norādot, ka Kaimiņš ar šādiem izteikumiem cenšas celt savu popularitāti.

Viņš norādīja, ka komisijas darbā kā eksperts piedalās jurists Aivars Borovkovs, kurš 1993.gadā ar Lemberga esot noslēdzis darījumu par akciju pirkumu. Tāpat kā komisijas konsultants ir izvēlēts jurists Aldis Alliks, kurš savulaik esot saņēmis līdzekļus kā Lemberga dēla Anrija advokāts.

Kaimiņš norādīja arī uz publicistu Imantu Liepiņu, kuram paredzēts sniegt ziņojumu komisijā un kurš ir rakstījis laikrakstam “Neatkarīgā”, kas piederot uzņēmumam, ar kuru savā ziņā saistīts esot Lemberga dēla sievas brālis. Tāpat šodien komisijā savu viedokli paudušais Edgars Jansons ir vadījis uzņēmumu, kas savulaik esot daļēji piederējis Lembergam, norādīja politiķis.

Liepiņš aģentūrai LETA skaidroja, ka 17 gadus ilgās karjeras laikā ir rakstījis vēl 34 citiem medijiem. Otrkārt, “varu apstiprināt, ka Artuss Kaimiņš ir viens korumpēts deputātelis”, uzsvēra publicists. Viņš norādīja, ka laikā kopš ievēlēšanas Saeimā līdz pašvaldību vēlēšanām Kaimiņš caur savu uzņēmumu “Suņu būda” katru mēnesi no Rūdolfa Meroni caur uzņēmumu “Airtech” esot saņēmis 5000 eiro. Ar līdzīgu informāciju Ilmārs Poikāns savulaik vērsies prokuratūrā, norādīja Liepiņš. Viņš skaidroja, ka par Kaimiņa saņemtajiem maksājumiem viņa rīcībā ir dokumenti, ar kuriem Liepiņš plāno iepazīstināt izmeklēšanas komisiju.

Aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies iegūt Kaimiņa komentāru par Liepiņa izteikto apsūdzību.

Borovkovs aģentūrai LETA norādīja, ka Kaimiņš ar šo paziņojumu vēlējies diskreditēt klātesošos cilvēkus un komisiju. “Politikā droši vien tā ir pieņemts,” pauda Latvijas Juristu biedrības vadītājs, kurš norādīja, ka Kaimiņa teiktais viņu pārsteidza. Borovkovs pieļāva, ka Kaimiņam bija cerība, ka viņš pateiks, ka nekas tāds nav noticis, taču deputātam nācies piedzīvot zināmu vilšanos.

Jurists skaidroja, ka Latvija ir ļoti maza, un ka cilvēki ir ļoti saistīti, piemēram, Kaimiņa kādreizējie priekšnieki Kaspars Upacieris un Ojārs Rubenis savulaik bijuši Borovkova padotie. Juristu biedrības vadītājs norādīja, ka runa ir par 24 gadus vecu darījumu. Tas saistīts ar “SWH grupu”, ar kuras kapitāldaļām darījumi notikuši “pa labi un kreisi”. Līdz ar to kopā varētu sanākt, ka “SWH grupai” bijis ap “150% akciju” un dokuments, kas tika parakstīts 1993.gadā, vērtējams kā nenozīmīgs, skaidroja Borovkovs.

“Vai šī komisija varētu būt sabotāža? Es domāju, ka, jā. (..) Šajā telpā ir četri cilvēki, kas ir oficiāli pieaicināti, kā eksperti, ziņotāji (..), kuri ir saņēmuši mantisku labumu no Aivara Lemberga vai viņa ģimenes,” sacīja Kaimiņš. Viņš aicināja komisiju izskatīt šo situāciju no morāli ētiskās puses, jo šādā veidā komisijas deputāti ļaujot sev “spļaut uz galvas” un “uzspļaujat saviem vēlētājiem”. “Šī ir ņirgāšanās par sabiedrību,” piebilda politiķis.

Lūgts komentēt šos izteikumus, Alliks aģentūrai LETA norādīja, ka Kaimiņš šādi izteicies, lai taisītu šovu saviem vēlētājiem. “Viņš savu vēlētāju priekšā grib būs simtais deputāts un rādīt ar pirkstu uz pārējiem deviņdesmit deviņiem,” norādīja komisijas konsultants, paužot, ka pats Kaimiņš varēja aktīvāk iesaistīties produktīvā komisijas darbā. Politiķa izteikumi ir unikāla pieeja un vēlēšanas parādīs, vai tā strādā, pauda Alliks. Viņam arī esot retorisks jautājums, vai Kaimiņš zina, par kādu naudu ir iegādāta videokamera, ar ko viņš filmē Saeimā notiekošo.

Jansons komisijas sēdē norādīja, ka viņš no Lemberga naudu neesot saņēmis, bet uzņēmuma maksāto atalgojumu ar tā īpašnieku nevajag saistīt.

Kā ziņots, parlamentārās izmeklēšanas komisija par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti tā dēvētajā oligarhu lietā tika izveidota šā gada 21.jūlijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Nu paskatāties uz šo cilvēku!!!! Neko vairāk kā riebumu šī bilde izsaukt nevar!

 2. Man ir viens jautājums, kad ūsJ sāksiet strādāt Valsts un iedzīvotāju labā? Vaip ec 10 gadiem?
  Ierosinietsamazinā deputātu skaitu, būs mazāki izdevumi. ; , ka

 3. Vai sirdsšķīstais un tiesiskais Kaimiņpapus ir tapis LA seju?

 4. Vai rakstā pieminēti cilvēki varēja piedalīties oligarhu sarunu izmeklēšanas komisijā vai konsultēt komisijas darbu – VIENNOZĪMĪGI N Ē!!!! SAEIMA AR NOLŪKU IZVĒLĒJĀS tieši šos cilvēkus, jo ZINA, KA VIŅI OLIGARHU LIETU NOLAIDĪS PA BURBULI!!? TO SEKMĒS VADĪTĀJA SUDRABA, kura minēta šajās sarunās! VISI 3 A BŪS NEVAINĪGI JĒRIŅI! ŽURNĀLS ”ĪR” BŪS SACĒLIS NEVAJADZĪGU TROKSNI UN MELOJIS SABIEDRĪBAI! LEMBERGS kārtējo reizi būs attālinājis savu notiesāšanas procesu! Saeima kāŗtējo reizi pasargāja valsts nozadzējus no soda….Neticami, ar kādu entuziasmu darbojas oligarhu aizstāvji – glābēji!

 5. Varbūt vajadzīga vēl viena izmeklēšanas komisija? Jo Edgars Jansons, starp citu,sacīja:”Esmu aizņemts, jo cīnos ar korupciju Mārupes domē.”

 6. Pati oligarhu lieta ir viens liels teātris, kur nozīmētie aktieri tēlo grēkāžu lomas un citiem ir iedalītas soģu lomas. Artuss mēģina improvizēt šajā absurda teātrī it kā neatkarīgs spēlētājs. Taču tam visam viens mērķis – kurš dabūs vairāk aplausu – respektīvi vēlētāju balsu un tad priekškars aizvērsies un sāksies aizkulišu intrigas. Reāli oligarhu ir pat vairāk nekā oficiālajā miljonāru sarakstā, bet pūlim saplosīšanai tiek izmesti trīs kā izbadējušamies sunim kauls lai gaļa paliktu neskarta.

 7. Nu bet protams,ka tā ir ņirgāšanās.Atliktu vien Sudrabas vietā iesēdināt pašu krimiķi Lembi.Tas kas notiek “komisijā”norāda vien uz to,ka tā ir faktiski /bez Jansona,Judina/ ir savākta brandža kas faktiski apliecina to,ka “Oligarhu sarunas”ir NORMA un viņi paši /kom.locekļi/ ir sarunu turpinātāji,Kā kaut ko tādu pieļauj Saeima?Kā var pieļaut Sudrabas pažobeles tikšanos ar Jansonu un TIKAI PĒC TAM,onkuli paaicināt uz Saeimu?”Padomdevēji”lau nesākot darbu,bija par to,ka sarunas ir OK.Te nu Kaimiņam 100% taisnība.Un nav tā komisija veidota Kaimiņa “Valsts nozagšanas”gadījumam.Janson un Co jūs pēc principa “A u vas ņegrov bjut!”Kauns visu to balagānu skatīties un atkal redzēt kas ir kas un kurš to apmaksā.Cerams,ka vēlētāji to atcerēsies !!Kurzemes zaglis ir tā noriebies it kā Latvijā nav citu problēmu un GODĪGU !!pilsoņu !!Kādreiz tam taču jābeidzas.

 8. Raksturīgi, ka Liepiņš, Borovkovs, Alliks un Jansons – tie visi ir cilvēki, kuri saņēmuši kādu MANTISKO labumu no oligarha Lemberga kompānijas. Tas nu ir fakts, ko paši atzīst un par to arī runā deputāts Kaimiņš. Izbrīnu rada šīs komisijas savādie lēmumi, ko pieņem ar Sudrabas ziņu un Lembergam tik ļoti raksturīgais runas veids (šovs): “Kaimiņš šādi ceļot savu popularitāti, šim “deputātelim” maksājot Meroni, vai Kaimiņš taisot šovu vēlētājiem”. Tātad jāuzbrūk, lai aizstāvētos, nevis jānoskaidro būtība vai fakti, kas viņus nemaz neinteresē! Un to šie juristi un publicists labi pieprot, izmantojot Lemberga retoriku. Piezīmēsim, ka “pie siles” barojas ne jau tikai “lielās zivis”…

 9. ēna krīt pāri visam kas saistīts ar Lembergu. Ar vińu nav ko ielaisties… dodi mazo pirkstińu….. un pēc tam?????

Draugiem Facebook Twitter Google+