×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
7. decembris, 2016
Drukāt

“Idiotu strīds” Saeimā turpinās (21)

Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš.Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš.

Foto - LETA

ZZS frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, nosaucot ārpusfrakciju deputātu Artusu Kaimiņu par idiotu, nav pārkāpis ētikas kodeksu, šodien lēma Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija. Kaimiņu neglāba pat Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra izziņa par to, ka viņš neatrodas psihiatriskajā uzskaitē.

Jau rakstīju, ka 15. novembrī Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē, diskutējot par VDK izpētes komisijas darbību, Kaimiņš uzstājīgi pieprasīja, lai Brigmanis atzīst savu sadarbību ar čeku. Aizkaitinātais ZZS frakcijas vadītājs uz to reaģēja, nosaucot viņu par idiotu. Pēc šī incidenta Kaimiņš vērsās ar prasību Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, lūdzot sodīt Brigmani par deputāta ētikas kodeksa pārkāpumu.

Kaimiņa ieskatā Brigmanis ir pārkāpis uzreiz divus kodeksa pantus – septīto (Deputāts publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus; deputāts balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju) un 16. (Deputāts ir pieklājīgs pret Saeimas, citu valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem un ikvienu sabiedrības locekli). Kopā ar iesniegumu viņš komisijai uzrādīja arī izziņu no “Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra” par to, ka neatrodas uzskaitē. “Galvenais pat nav apsaukāšanās fakts, bet tas, kāpēc viņš tā aizsvilās,” uzsvēra Kaimiņš un atkārtoti mēģināja tincināt Brigmani par viņa sakariem ar VDK un lomu kompartijā.

Foto Ģirts ZvirbulisFoto Ģirts Zvirbulis

Pirms Kaimiņa un Brigmaņa konfliktam veltītās Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju sēdes kāds asprātis sēžu zāles Ziemassvētku dekorācijas bija tematiski papildinājis ar Dostojevska “Idiota” sējumu.

“Es neesmu un nekad neesmu nekad bijis čekas maisos, kaut arī vervētāji pie manis vairākas reizes nāca,” viņam atbildēja Brigmanis. Politiķis arī atzina, ka nebūt nelepojas un nepriecājas par to, ka nosaucis Kaimiņu par idiotu. Tomēr vienlaikus viņš nenorobežojas un neatkāpjas no saviem vārdiem. “Šo terminu izmantoju nevis medicīniskā nozīmē, bet gan lai aizrādītu uz Artusa bezkaunīgo un uzbāzīgo rīcību, neļaujot diskusijas laikā citiem izteikt savu domu. Diemžēl šis kolēģis saprot tikai sarunu no spēka pozīcijām. Es nepiekāpšos un, ja vajadzēs, vēlreiz viņu tā nosaukšu,” uzsvēra Brigmanis.

Pēc iepazīšanās ar iesaistīto pušu viedokļiem, sēdes audio un videoierakstiem, kā arī stenogrammām, Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija balsojumā noraidīja Kaimiņa lūgumu sodīt Brigmani par ētikas kodeksa pārkāpumu. Tomēr tas nenozīmē, ka viņš rīkojies pareizi. “Šajā situācijā svarīgs ir ne tikai pateiktais teksts, bet arī konteksts. Viena pagale nedeg. Kaimiņa neatlaidība man šķiet simpātiski, un es piekrītu čekas maisu atvēršanai, bet šajā situācijā viņš uzvedās provokatīvi,” paskaidroja komisijas priekšsēdētāja biedre Janīna Kursīte-Pakule.

Arī citi deputāti izteica viedokli, ka šajā situācijā pareizākais būtu sodīt abus strīdniekus. Taču Brigmanis ar iesniegumu nav vērsies un komisija parasti nerosina ētikas pārkāpumu lietas pēc savas iniciatīvas. Kaimiņš neslēpa sašutumu par šo lēmumu un apgalvoja, ka tagad radīts precedents, kas ļaus deputātiem vienam otru publiski saukt par idiotiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Urrā! Nu var justies bez bažām par god aaizskaršanu Saeimas ētikas komisija atzina ,ka vārds “”idiots””nav apvainojošs Cik labi ,ka šīs komisijas locekļi visi ir sasnieguši idiota pakāpi

 2. Parasti kad saka skarbu patiesibu acis tad sak divaini tas kuram saka uzvesties un vins var izsplaut nevajadzigas frazes no mutes domajot sevi ataisnot vai aizstavet vienuvardu sakot sak tirinaties kaa punkis uz drtes kaa man riebjas kad melo skatoties acis kas tam cilvekam ieksa daras vajaga melu detektoru saema lai parbauditu pareizas atbildes kurs melo ara.

 3. Tad jau sanak ka ta komisija nepild savu darbu ja butu otradi drosvien tad bumbas piesutu tad jaatlaiz gan komisija no darba gan tas kurs apsaukajas jo abi parkapa likumu

 4. Kāpēc šis kungs demonstrējas ar neaizpogātu žaketi?

 5. Ja Brigmanis nav čekists pēc sava – lai izber čekas maisus… Nu nebērs, pats izkritīs…

 6. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Kad zaglis apzog zagli – Dievs smejas”.

  Un, arī: Ir sacīts: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. 😉
  —–
  .
  “Kad pāris STULBU ĀŽU badās…”
  ( precedents – iz “latv(ĀN)ijas” SILES “valsts” hroniskās ikdienas )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Kad zaglim zagli apzagt “gadās”,
  Vai – pāris STULBU ĀŽU badās,
  Par smirdīgākās bārdas “godu” ~
  Smej Radītājs par š’tādu “podu”:
  .
  “Šo jēgt būs “fiškas brāķiem”, VISIEM,
  Bez “atrunām” vai “kompromisiem” ~
  NAV profīta no MUĻĶU “lauriem”,
  Ne ĀŽU tandēmam, be “bauriem”!…”

  Var ĀZIS ĀZIM pie(mīzt) bārdu,
  Ar “masmēdekļos” blētu vārdu,
  Vai “natūrā” – uz šauras laipas,
  Kur sīklopiņi “krānus staipa”.
  Var “velnaģīmji” …(taisīt) čupas,
  Viens otram kaut uz “fiškas” glupas,
  Bez šaubām – “publiskajā telpā” ~
  Lai “glupais pūlis” ņirdz, bez elpas.
  .
  Var MELUS tiražēt un KLAČAS,
  Līdz – ĀŽIEM būs “uz kātiem ačas”,
  Un žokļi atkārsies līdz nabām,
  Ne vienai “klačubābai” – ABĀM.
  Var ĀZIS brēkt, ka šis nav kretīns,
  Bet – tas, kurš “(m)āžojas” šim pretī,
  Jo “primāri” (no ABIEM ĀŽIEM),
  Šis “orientēts” uz ĀŽU māžiem.
  .
  Var ĀŽI zombijfanus kūdīt,
  Uz sugas biedriem “šķidri pļūtīt”,
  Kā “troļļiem” izpildoties, prasti,
  Kaut – pašiem noķēzot SEV asti.
  Var ĀŽI tēlot “godavīrus”,
  Un izmantot kā “mušpapīru”,
  Gan to, ka slavē SILES “valsti”,
  Gan blēt, ka ĀŽI = “tautas balsti”…

  Kad ĀZIM “apjāt” ĀZI “gadās” ~
  Gan STULBU ĀŽU pāris badās,
  Par smirdīgākās bārdas “godu”,
  Gan zombijfanu bars “gāž podus”.
  .
  Bet “titulnācija” – “lauž krēslus”,
  Dēļ ekstāzes, kad ĀŽU mēslus,
  Bāž ATKAL “masmēdekļi” mūlī,
  Uz “LUMPEŅ-šoviem” kāram pūlim…

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 7. Lai atbrīvotos no visiem šiem bijušajiem,nekas cits neatliek,kā balsot tikai par KPV.LV! Jo deputātu kandidātu sarakstus sastāda partijas,t.i. šie paši bijušie!

 8. Kuš, kuš, rukši, nešūpojiet sili!

 9. ragana Kaimiņa kungam Atbildēt

  Mīļo Artus,ir adventa laiks,tuvojas Ziemassvētki..Pieej pie tā vecā ,bijušā biedra,tagad kunga un pasaki viņam,ka viss ir kārtībā,ka jūs,Kaimiņa kungs uz viņu neturiet launu prātu.Ne viņš,ne kāds cits jūs ar muļķīgiem izteikumiem nevar padarīt ne sliktāku,ne labāku.Biedrs Brigmanis tomēr ir Pagātne..Gan jau dosies atpūtā.Pelnītā vai nepelnītā,tas viss Dieva ziņā.Ticiet man,jūs viņu ne izmācīsiet,ne pārmācīsiet!Droši vien viņam arī neklājās viegli ceļot komūnismu,bet bez rezultātiem.Būsim iecietīgi pret sirmgalvjiem!

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Lielākais akmens jāmet LNNK dārziņā. Par šo partiju esmu balsojis visās vēlēšanās, taču Dzintars mani pārsteidza. Nolikt idiotu un čekistu uz viena plaukta ir nepareizi pēc būtības, jo par idiotu piedzimst, bet par čekistu kļūst aiz brīvas gribas! Pie tam aiz aprēķina, vieglu dzīvi tīkojot!
   Piedot jau varētu, taču piedot gan vajadzētu tikai tad, kad vecais kolaboracionists atzītu savus grēkus un PAZEMĪGI LŪGTU PIEDOŠANU! Piedošanu avansā neatzīstu!

 10. Brigmanis uzsvēra, ka viņa vārds nav atrodams tā dēvētajos čekas maisos.
  /////////////////////////////////
  Komunistu funkcionāri nevar būt čekas maisos, jo Ļaunuma Impērijā VDK (čeka) bija pakļauta šiem komunistu funkcionāriem un šitie komunistu sātanisti deva norādes čekai. Nevis kompartija atskaitījās čekai, bet čeka atskaitījās kompartijai. Absurds ir tas, ka kompartijas funkcionāri, tā vietā, lai tiktu tiesāti par noziegumu pret cilvēci, ir amatos.

 11. Brigmanis uzsvēra, ka viņa vārds nav atrodams tā dēvētajos čekas maisos.///////////////////////////////// /////////////// Komunistu funkcionāri nevar būt čekas maisos, jo Ļaunuma Impērijā VDK (čeka) bija pakļauta šiem komunistu funkcionāriem un šitie komunistu sātanisti deva norādes čekai. Nevis kompartija atskaitījās čekai, bet čeka atskaitījās kompartijai. Absurds ir tas, ka kompartijas funkcionāri, tā vietā, lai tiktu tiesāti par noziegumu pret cilvēci, ir amatos.

  • Absurds,cien.tautieši ir tas,ka jūs/ne visi ,bet tie,kuri to dara/par viņiem balsojat,tālab,ka viņi daudzos sarakstos ir pirmajā vietā.Vai tad nevar izsvītrot?Patīkams izņēmums ir aktieris A.Kaimiņš,kurš no pēdējās vietas sarakstā nokļuva pirmajā.Bet tajā,ka viņi “ir amatos”,drusku tomēr ir vainojami arī vēlētāji.Vai ,ne?

 12. Saeima jau ir tik lielā mērā idiotijas apsēsta, ka saviem deputātiem oficiāli piešķir idiota statusu. Tie lopi nesaprot, ka deputātu ir oficiāli atzinuši par idiotu. Lai dzīvo latvieši, kuri ievēl idiotus. Vēl tikai jāatzīst godīgi, ka latvieši vispār ir idioti.

 13. Varu derēt,ja būtu otrādi,Kaimiņš dabūtu kārtīgi pa biksēm,bet veco mēbeli čekas komandētāju taču NEVIENS !!! neaizstiks.Pēc Orvela !Bet Kaimiņš pa reizēm ir malacis !Kad Brigmanis pratīs kaunu un liks Saeimu un Latviju mierā?!Vai tad nejūt,ka smird pēc pelējuma?

 14. Čekists nevar būt komunists, komunists nevar būt čekists. Lieko svītrot!!!

 15. Brigmanim nemaz nebija jābūt čekas maisos,jo viņš sastāvēja organizācijā,kuras pakļautībā darbojās čeka.Pie tam bija vēl viens no šīs organizācijas vadošajiem darbiniekiem-rajona komitejas pirmais sekretārs.

 16. Lai arī kāds ir Brigmanis, taču šoreiz viņš nav kļūdījies.

 17. ir radīts precedents, ka jebkuru Saeimas deputātu nesodīti var saukt par IDIOTU!

 18. valsts noslēpumu nedrīkst skaļi un publiski izpaust.

Draugiem Facebook Twitter Google+