Latvijā
Politika

Kaimiņš gatavojas veidot jaunu biedrību; kritizē Bondaru par Āboltiņas atbalstīšanu 14


Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš.
Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš.
Foto – LETA

Saeimas deputāts Arturs Kaimiņš gatavojas veidot jaunu biedrību. Ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” Kaimiņš pavēstīja, ka 8.februārī tiks izplatīts jaunveidojamās biedrības manifests.

Vienlaikus politiķis neizpauda, kas vēl varētu būt ir šīs topošās organizācijas veidotāji.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka Kaimiņš ir pametis LRA.

Tāpat Kaimiņš uzsvēra, ka partijas “Vienotība” priekšsēdētāju kaismīgi atbalsta Latvijas Reģionu apvienības (LRA) vadītājs Mārtiņš Bondars un LRA Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dainis Liepiņš.

Kaimiņš norādīja, ka abi LRA līderi vēlējušies atbalstīt Āboltiņu kā valdības vadītāju.

Savukārt šobrīd, paziņojot, ka LRA neatbalstīs Māra Kučinska (ZZS) veidoto valdību, Kaimiņa skatījumā tiek atbalstīta Āboltiņas vadītās “Vienotības” vēlme iegūt iespējami vairāk ministru amatus jaunajā valdībā.

Uz jautājumu, kuri tad ir lielākie, kaismīgākie Āboltiņas atbalstītāji LRA, Kaimiņš atbildēja: “Tādi ir tikai divi – Bondars un Liepiņš.”

Tāpat ziņots, ka Ministru prezidenta amata kandidāts Kučinskis (ZZS) ceturtdien tiksies ar partijas “Vienotība” pārstāvjiem, lai turpinātu nedēļas sākumā uzsāktās sarunas par jaunās valdības veidošanu.

Kučinska un ZZS ietilpstošo politisko partiju tikšanās ar partijas ” Vienotība” pārstāvjiem paredzēta plkst.13.00 un notiks ZZS Saeimas frakcijas telpās. Premjera amata kandidāts Kučinskis jau pirmdien tikās ar partijas ” Vienotība” valdi un Saeimas frakcijas deputātiem, lai iepazīstinātu ar savu redzējumu par jaunās valdības prioritātēm un veicamajiem uzdevumiem.

Partija “Vienotība” aicinājusi Kučinski uzsākt intensīvākas valdības veidošanas sarunas ar nākamās koalīcijas partneriem un sagaida izlēmīgu rīcību. “Vienotība” arī deleģējusi partijas pārstāvjus dalībai nākamās valdības veidošanas sarunās.

Sarunās “Vienotību” pārstāvēs partijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, Saeimas deputāti Ilze Viņķele un Kārlis Šadurskis, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, finanšu ministrs Jānis Reirs, partijas ģenerālsekretārs Artis Kampars, partijas valdes loceklis Arvils Ašeradens, kā arī ” Vienotības” reģionālo sadarbības partiju pārstāvis, partijas “Valmierai un Vidzemei” priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Valsts prezidents rīkojumu par Kučinska aicināšanu sastādīt Ministru kabinetu izdeva trešdien, 13. janvārī. Pašreizējā premjere Laimdota Straujuma (” Vienotība”) par demisiju paziņoja 7.decembrī.

LA.lv