Latvijā
Politika

Kaimiņš paziņo par Saeimas deputāta mandāta nolikšanu13


Foto –  LETA
Foto – LETA
Foto – LETA

Ziņa papildināta ar Kaimiņa partijas biedra Ata Zakatistova komentāru

Reaģējot uz pašvaldību vēlēšanu iznākumu, Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš svētdien paziņojis, ka noliks savu deputāta mandātu, liecina ieraksts viņa “Facebook” profilā.

“Redzot pašvaldību vēlēšanu rezultātus, es oficiāli paziņoju, ka nolieku Saeimas deputāta mandātu. Veiksmi Latvija. Es mēģināju no sirds. Patiešām. Jūs izvēlējāties. Tad, lai tā arī ir un nav, ko čīkstēt,” raksta Kaimiņš.

Kaimiņa partijas biedrs Atis Zakatistovs aģentūrai LETA pauda, ka tas ir pārpratums un ierakstu varētu būt veicis kāds cits cilvēks. Neesot izslēgts, ka konts uzlauzts. Zakatistovs sacīja, ka šovakar runājis ar Kaimiņu un nekas neesot liecinājis par šādiem “KPV.LV” līdera nodomiem.

Zakatistovs neizslēdza, ka Kaimiņa “Facebook” konts varētu būt uzlauzts un ierakstu veicis kāds cits cilvēks.

Ar pašu Kaimiņu nav izdevies sazināties.

Kā ziņots, “KPV.LV” saraksts Rīgas domes vēlēšanās nepārvarēja 5% barjeru, saņemot 1,53% vēlētāju atbalstu.

Jau ziņots, ka “Saskaņa”/GKR saņēmusi 50,85% atbalstu, kas nozīmē, ka partiju apvienība nākamajā Rīgas domes sasaukumā iegūs 32 deputātu mandātus, liecina vēlēšanu provizoriskie rezultāti.

Rīgas domē kopā ar “Saskaņu”/GKR ievēlēti politiskie spēki no vēl četriem sarakstiem – Latvijas Reģionu apvienības (LRA) un “Latvijas attīstībai” (LA) apvienotā saraksta, kas saņēmis 13,66% vēlētāju atbalstu, Jaunās konservatīvās partijas (JKP) ar 13,41% vēlētāju atbalstu, VL-TB/LNNK ar 9,24% atbalstu un “Vienotības” ar 6,26% atbalstu. Atbilstoši šādam balsu sadalījumam LRA un LA saraksts Rīgas domē saņems deviņus deputātu mandātus, JKP – deviņus mandātus, VL-TB/LNNK – sešus mandātus, bet “Vienotība” – četrus, liecina vēlēšanu provizoriskie rezultāti.

Pārējās partijas nav pārvarējušas 5% barjeru.

LA.lv