×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
26. jūnijs, 2015
Drukāt

Kaimiņš: sabiedriskajos medijos ceļ paniku par preses brīvības apdraudējumu (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš.

Sabiedriskajos medijos ir parādījušies morālās panikas cēlāji par preses brīvības apdraudējumu Latvijā, atklātā vēstulē piektdien paziņoja Saeimas deputāts Arturs Kaimiņš (LRA).

Viņš norādīja, ka publiski izskanējuši paziņojumi no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes un Latvijas Žurnālistu asociācijas, kuros tiek izteiktas bažas par politiķu spiedienu uz sabiedriskajiem medijiem un apgalvojums, ka ir noticis uzbrukums mediju neatkarībai.

“Iemesls šādam uztraukumam ir prozaisks – Valsts kontrole ir sagatavojusi revīzijas ziņojumu, kurā atklāts, ka neefektīvi iztērēti 1,8 miljoni eiro no valsts pasūtījuma sabiedriskajiem medijiem. Politiķi pieprasa skaidrojumu, bet, tā vietā, lai uzņemtos atbildību par Valsts kontroles atklātajiem faktiem, atbildīgās personas no NEPLP ceļ morālo paniku par uzbrukumu mediju neatkarībai. Morālās panikas cēlāju bauslis — nerunā par faktiem, runā par principiem,” uzskata parlamentārietis.

Tāpat Kimiņš pauž, ka princips, ka mediju neatkarība ir demokrātijas pamats, ir neapstrīdams, un “jautājums ir vien par to, kā tas tiek apdraudēts Latvijā”.

“Pavisam nesenā pagātnē atceramies Pētera Grestes un viņa kolēģu tiesas prāvu, kur mediju neatkarība tika apdraudēta ar 7 līdz 10 gadu cietumsodiem Ēģiptē. Lūk, demokrātijai svarīgs princips tiek apdraudēts ar īstu ciešanu radīšanu gan žurnālistiem, gan viņu ģimenēm. Pavisam nesenā pagātnē atceramies “Charlie Hebdo” slaktiņu, kur tika nogalināti astoņi žurnālisti, divi policisti un vēl divi pilnīgi nevainīgi cilvēki. Lūk, faktos balstīts preses brīvības apdraudējums. Kādus faktus izmanto Latvijas Žurnālistu asociācija, lai pierādītu apdraudējumu mediju neatkarībai Latvijā?” jautā politiķis.

Viņš citē 14. jūnija Latvijas Žurnālistu asociācijas paziņojumu, kurā teikts: “Arī nākamās nedēļas komisijas sēdē paredzēta kārtējā diskusija par sabiedrisko mediju saturu. Šāda rīcība var vājināt sabiedrisko mediju neatkarību, veicinot pašcenzūru un politiķu ietekmi uz satura veidotājiem.”

“Latvijas morālās panikas cēlāju vienīgais pamatojums par uzbrukumu mediju neatkarībai ir apgalvojums, ka diskusijas var “veicināt pašcenzūru”. Tiešām?! Apdraudējums ir iespējama pašcenzūra?! Zvaniet zvanus! Sensācija! Latvijā ir noticis uzbrukums mediju neatkarībai! Mūsu demokrātijas pamatvērtības ir apdraudētas! Es ceru, ka Latvijas žurnālistu kolēģi valstīs, kur ir īsts apdraudējums mediju neatkarībai, dabūs gardi pasmieties,” piebilst Kaimiņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. … Vai jau tik atri ‘Sunu budas’ galvenais ‘suns’ spejis atklat un pieradit PATIESIBU !!!

  … Un ta nobaidinat nomenaklaturas un liberastu jenotus … kas ielauzusies pie valsts kases … un nedoma atstat to !!!

 2. Super, Artuss!
  Tā Tik turpināt!!

 3. Vai tad “sabiedrisko mediju satur” ir žurnalistu biznesa prece? Vai tad valsts atalgots žurnalists ir tiesīgs nerēķināties ar valsts interesēm un paust valstij kaitīgu viedokli pat nepaskaidrojot, ka šajā jautājumā pastāv viedokļu dažādība? Bieži vien gan izskatās, ka mūsu žurnalisti savu viedokli atzīst par vienīgi pareizo un ķeceri ir tie, kas ar to nav mierā.

 4. Daunitis atkal fantaze Atbildēt

  Dauniti tev sen laiks pie daktera nevis Saima nama.

 5. A nu ka fiksi būdā, “..”!!

 6. Tam Artusam ir riktīgi māli galvā…

Draugiem Facebook Twitter Google+