Latvijā
Politika

Kaimiņš turpina kaitināt kolēģus 16

Foto – Dainis Bušmanis

Ārpusfrakciju deputāts Artuss Kaimiņš turpina kaitināt kolēģus Saeimā. Šonedēļ viņš pamanījies izvest no pacietības arī parasti savaldīgo saskaņieti Borisu Cileviču.

Kādā Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē Kaimiņš diskusijas karstumā skarbi pajokojis, ka Dzintars Zaķis (“Vienotība”), Augusts Brigmanis (ZZS) un Boriss Cilevičs (“Saskaņa”) varētu trijatā “sakārtot” Preses likumu tāpat kā privatizācijas laikā “sakārtojuši” daudzus citus likumus. Zaķis un Brigmanis šo piezīmi laida gar ausīm, bet Cileviča mērs bija pilns. “Man ir apnicis uzklausīt personīgus apvainojumus un samierināties ar neētisku uzvedību. Mandātu komisijā es nevērsīšos, bet varam atrisināt šo jautājumu, kā vīriešiem pieklājas, ja vēl tiks pārkāptas sarkanās līnijas,” piedraudēja Cilevičs. Pēc sēdes gan viņš neatbildēja uz jautājumu, ko domājis ar “atrisināt, kā vīriešiem pieklājas”, bet norādīja, ka atsevišķiem kolēģiem nav nekādas sajēgas par ētikas normām.

Atgādināšu, ka Kaimiņa asie izteikumi arī agrāk izprovocējuši citus deputātus uz asiem izteicieniem. Novembrī ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis nodēvēja Kaimiņu par idiotu, kad pēdējais viņu tirdīja par sadarbību ar čeku. Savukārt janvārī deputāts Veiko Spolītis (“Vienotība”) asi reaģēja uz Kaimiņa aizrādījumu par Pretkorupcijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas iztērētajiem 16 000 eiro un uzsauca viņam: “Aizveries! Jo tu pelnies!” Abos gadījumos Kaimiņš kā cietušais vērsās Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, lūdzot sodīt kolēģus par deputāta Ētikas kodeksa pārkāpumu. Brigmaņa izteikumos komisija nesaskatīja ētikas pārkāpumu, bet Spolītis saņēma mutisku aizrādījumu.

Jautāts, vai plāno vērsties ar iesniegumu arī pret Cileviču, Kaimiņš atbildēja noraidoši: “Netaisos cīnīties kā vīrs pret vīru, jo cilvēkiem virs 60 esmu mācīts nesist. Tāpat neplānoju arī par viņa izrunāšanos vērsties Mandātu komisijā, jo man pietiek citu darbu. Brigmaņa, Spolīša un Cileviča gadījumi tikai apliecina, ka vecie deputāti vairs netur spriedzi. Viņiem sabeigta nervu sistēma un būtu laiks dot vietu jaunajiem.”

LA.lv