Praktiski
Mājas mīluļi

Kaimiņu suns rej dienu un nakti! Ko iesākt?0

Foto – LETA

“Kaimiņu suņu rejas traucē mierīgu ikdienas dzīvi un arī naktsmieru. Ko darīt?” JĒKABS ĶENGARAGĀ

– Jāatceras, ka riešana ir suņa dabiska izpausmes forma. Katrs rējiens nav uztverams kā sabiedriskās kārtības traucējums. Par tādu uzskata ilgstošu, patiešām traucējošu, neadekvātu riešanu, – skaidro juriste Inese Bāra.

Pirmām kārtām ieteicams izrunāties ar dzīvnieka īpašnieku. Viņam jāmeklē risinājums, izprotot iemeslus, kāpēc suns rej, un mēģinot novērst cēloņus.

Ja neizdodas izrunāties ar pašu saimnieku un vienoties, jāzina, ka suņu rejas var kvalificēt kā sabiedriskās kārtības pārkāpumu. MK noteikumu “Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai” 52. punktā teikts, ka mājas (istabas) dzīvnieka īpašniekam vai turētājam jānodrošina, lai dzīvnieks (smaka, riešana vai gaudošana) netraucētu mājas vai apkārtnes iedzīvotājus.

Šis jautājums ir pašvaldības policijas pārziņā. Jāraksta iesniegums policijai, norādot pēc iespējas precīzāku informāciju (laiku, adresi, personas vārdu, uzvārdu un citas ziņas). – Ja esat runājis ar īpašniekiem un mēģinājis situāciju risināt, iesniegumā norādiet arī to un lūdziet iesaistīties policiju, – iesaka Inese Bāra.

Par pārkāpumu ir paredzēta administratīvā atbildība saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 106. pantu.

Saistītie raksti
LA.lv