×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2014
Drukāt

Kairiša filmai “Pelikāns tuksnesī” – balva Austrijas festivālā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Dokumentālā filma “Pelikāns tuksnesī” (režisors Viesturs Kairišs, operators Gints Bērziņš) ir saņēmusi žūrijas īpašo balvu “Let’s Cee” filmu festivālā Austrijā, informē studijas “Lokomotīve” pārstāve Zanda Dūdiņa.

“Let’s Cee” filmu festivāls no 2. līdz 11. oktobrim notika Vīnē un “Pelikāns tuksnesī” bija viena no deviņām dokumentālo filmu konkursa skatē iekļautajām filmām. Žūrijas īpašo balvu Viestura Kairiša filma saņēmusi par meditatīvo pieeju un vizuāli poētisko māksliniecisko risinājumu.

Galveno balvu dokumentālo filmu konkursa programmā saņēma ukraiņu izcelsmes režisora Vitālija Manska filma “The Pipeline” (“Gāzesvads”). Festivāla 138 filmu seansus kopumā apmeklēja aptuveni 13 000 skatītāju, ar viņiem tikās arī filmu pārstāvji – gandrīz simt režisori un aktieri. Festivālu apmeklēja arī režisors Viesturs Kairišs, uzteicot gan festivāla kuratoru profesionālismu un precīzos filmu pieteikumus, gan brīnišķīgo Vīnes publiku.

“Filmai bija vairāki seansi un saņēmu daudz jautājumu – gan par vēsturi, gan cilvēku dzīvi Latgalē. Festivāls vienlaikus ir arī vienreizēja iespēja tikties ar izciliem cilvēkiem, ļoti sirsnīga bija arī pieņemšana Latvijas vēstniecībā Vīnē, kur tikos ar vēstniecības darbiniekiem un Vīnes latviešu diasporas pārstāvjiem,” stāsta režisors.

Ar skatītājiem un kolēģiem no Skandināvijas valstīm Viesturam Kairišam būs iespējams tikties arī Vācijā – no 29. oktobra līdz 2. novembrim filma “Pelikāns tuksnesī” tiks izrādīta Ziemeļvalstu filmu dienās Lībekā.

Viestura Kairiša dokumentālā filma “Pelikāns tuksnesī” pieteikta arī Nacionālajam festivālam “Lielais Kristaps”, kas notiks no 2. līdz 12. decembrim. Pēdējie pāris gadi “Studijai Lokomotīve” ir bijuši īpaši ražīgi, tādēļ “Lielajam Kristapam” pieteikts rekordliels filmu skaits – septiņas filmas.

Nākamā gada februārī uz kino ekrāniem nonāks “Studijas Lokomotīve” jaunākā filma – Aika Karapetjana šausmu filma “MOŽ”, kas ar panākumiem jau izrādīta Ziemeļamerikas šausmu filmu festivālos, un šajās dienās tiek demonstrēta Londonas filmu festivālā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+