Kultūra
Teātris un kino

Kairiša vērienīgā iestudējumu triloģija noslēgsies ar “Salomi” 16

Publicitātes foto

Latvijas Nacionālajā teātrī Viesturs Kairišs iestudē Oskara Vailda “Salomi”, kura piedzīvos pirmizrādi 1. februārī, LA.lv uzzināja teātrī.

Izrāde ir režisora iecerētās pasaules līmeņa literāra teksta un mūzikas simbiozes triloģijas noslēdzošā daļa, kas nemainīgi top sadarbībā ar māksliniekiem Reini un Kristu Dzudzilo. Raiņa “Ugunī un naktī” skanēja Rihards Vāgners, Henrika Ibsena “Pērā Gintā” Edvards Grīgs, Oskara Vailda “Salomē” skanēs Riharda Štrausa mūzika.

Izcilais angļu prozaiķis un dramaturgs Oskars Vailds lugu “Salome” sarakstījis tieši pirms 125 gadiem. Šajā laikā luga piedzīvojusi neskaitāmas teatrālas un muzikālas interepretācijas, aizvien saglabājot savu šarmanto noslēpumu.

Mīlestība ir galvenā tēma, kas izskan Marka un Mateja evaņģeliju stāstā par Salomi. Mīlestība, kas sakāpināta līdz neprātam. Mīlestība, kas noved līdz nāvei. Mīlestība, kas liek upurēt sevi. Tomer Salome nav mīts, bet reāla vēsturiska persona, ķēniņa Hēroda sievas Hērodejas meita no pirmās laulības, kas dzimusi mūsu ēras 14. gadā. Kad Hērods apsola daiļajai Salomei izpildīt jebkuru viņas vēlēšanos, ja vien viņa piekritīs dejot viņa dzimšanas dienas svinībās, Salome pieprasa Jāņa Kristītāja galvu…

LA.lv