×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
16. aprīlis, 2012
Drukāt

Kairišs aktīvi pievērsies filmu režijai

kairiss

Režisors Viesturs Kairišs pašlaik aktīvi pievērsies filmu režijai, bet saistībā ar teātri viņam pašlaik konkrētu plānu nav. Kairišs, kura jaunākais veikums režijā ir Latvijas Radio kora muzikālā izrāde “Hotelis Atlantīda”, aģentūrai BNS pastāstīja, ka tuvākajos gados plāno uzņemt vērienīgu vēsturisku spēlfilmu “Melānijas hronika”, kas veidota pēc Melānijas Vanagas grāmatas “Veļupes krastā” motīviem.

“Tā būs liela spēlfilma ar filmēšanu Latvijā un Sibīrijā, relatīvi iespaidīga un Latvijas finansiālajām iespējām apgrūtinoša filma,” raksturoja režisors. Topošā filma šogad saņēmusi pirmo valsts finansējumu – 50 tūkstošus latu no Nacionālā kino centra.

Kairišs pagaidām neatklāja, kas piedalīsies viņa jaunajā filmā, tomēr atzina, ka aktieri būs ne tikai no Latvijas.

Plānots, ka “Melānijas hronikas” pirmizrāde varētu notikt 2014.gadā, bet tas lielā mērā būs atkarīgs no tā, kā izdosies piesaistīt finansējumu.

Savukārt rudenī plānota Kairiša dokumentālās filmas par Latgali “Pelikāns tuksnesī” pirmizrāde.

Runājot par atgriešanos pie teātra režijas, Kairišs atzina, ka tas nav atkarīgs tikai no viņa paša un pašlaik nevienu piedāvājumu no teātriem nav saņēmis. Tomēr režisoram darba netrūkstot. “Ir tāda sajūta, ka pašlaik viss griežas uz citu virzienu,” viņš teica.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+