Publicitātes foto

Kaislība, kas maina cilvēku – “Mīla zem gobām” Nacionālajā teātrī 1

Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē top amerikāņu dramaturga, Nobela prēmijas laureāta Jūdžina O’Nīla lugas “Mīla zem gobām” iestudējums. Režisora Edmunda Freiberga vadībā iestudēts mīlestības stāsts aicina domāt par dzīves patiesajām vērtībām. Pirmizrāde – 13. maijā.

Reklāma
Reklāma
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Nobela prēmijas laureāts Jūdžins O’Nīls (1888 – 1953) ir viens no slavenākajiem amerikāņu dramaturgiem. Trīskārtējs Pulicera balvas laureāts (1920, 1922, 1928), sarakstījis vairāk nekā 30 lugu. Populārākās no tām: “Mēness likteņa pabērniem”, “Garas dienas ceļš uz nakti”, “Anna Kristī”, “Sēras piestāv Elektrai”, ko Latvijas Nacionālajā teātrī 1997. gadā ar Indru Rogu galvenajā lomā iestudējis Oļģerts Kroders, “Ķēniņš Džons”, “Pikantais pērtiķis”, kā arī 2010. gadā Mihaila Kublinska iestudētā “Garās dienas ceļš uz nakti” ar Māru Zemdegu un Ģirtu Jakovļevu galvenajās lomās.

Izrādes “Mīla zem gobām” 2016. gada jauniestudējums Latvijas Nacionālajā teātrī pieteikts kā tīro jūtu stāsts, kas risinās Amerikas ziemeļaustrumos, akmeņainajā Efraima Kebota fermā. Tā ir vieta, no kuras gribas bēgt uz Kaliforniju pēc saules un zelta, bet kurā Kebota jaunākais dēls tomēr piedzīvo mīlestību. Sieviete, kuru Ebins Kebots iekāro un kura iemīlas viņā, ir tēva jaunā sieva.

CITI ŠOBRĪD LASA

Luga “Mīla zem gobām” (“Desire Under the Elms”) sarakstīta 1924. gadā – kritiķi uzskata, ka autors tiecies Amerikas vidē pārcelt grieķu traģēdijas elementus. “Pasaules klasikas šedevrā samanāmas gan bibliskas, gan autobiogrāfiskas asociācijas, un vienlaikus tajā ir kaut kas latvisks – zeme, kurai cilvēks spiests kalpot, un kaislība, kas maina cilvēku,” vēsta izrādes veidotāji.

“Šis ir stāsts par māju; par ģimeni, kurā vienmēr trūcis mīlestības un siltuma, par dzīvi, kas ziedota “lielajai idejai”, noliedzot visu cilvēcisko un sakropļojot mājas iemītnieku dzīves. Un tad pienāk brīdis, kad šajā “aukstajā” mājā ienāk mīlestība. Brīdis, kad meklējama atbilde uz jautājumu par cilvēka dzīves patiesajām un iluzorajām vērtībām,” izrādes ideju skaidro jauniestudējuma režisors Edmunds Freibergs.

Izrādes lomās redzēsim Ģirtu Jakovļevu (tēvs Efraims Kebots), Jāni Vimbu (dēls Pīters), Mārci Maņjakovu (dēls Simeons), kā arī Jāni Āmani jaunā mīlētāja Ebina lomā, Eviju Skulti (Efraima sieva). Režisora Edmunda Freiberga vadītāja izrādes radošajā komandā strādā scenogrāfs Aigars Ozoliņš un kostīmu māksliniece Jurate Silakaktiņa.