×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. jūlijs, 2015
Drukāt

Kaislības ap ANO ģimenes rezolūciju. Tiesībsargam aizdomas, ka Latvijas balsojums pretrunā Satversmei (17)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Tiesībsargs Juris Jansons lūdzis Ministru kabinetam skaidrojumu, kāpēc Latvijas pārstāvis, vēstnieks ANO Raimonds Jansons balsoja pret Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) rezolūcijas “Par ģimenes aizsardzību” pieņemšanu.

Kā zināms, rezolūciju iniciēja un par to nobalsoja Krievija, Namībija, Tunisija, Ķīna, Katara, Saūda Arābija un citas galvenokārt Austrumu valstis.

Savukārt pret rezolūciju balsoja Latvija, kā arī Igaunija, Francija, Portugāle, Vācija, Īrija, Lielbritānija, Nīderlande, Albānija, Melnkalne, Japāna, Koreja, Dienvidāfrika un ASV.

Tiesībsarga vērtējumā rezolūcija ir nozīmīgs dokuments ģimenes un bērnu tiesību aizsardzības, kā arī sieviešu nevienlīdzības izskaušanas jomā. Latvija nobalsoja pret šīs rezolūcijas pieņemšanu, par galveno argumentu tam minot to, ka rezolūcija neatzīst ģimenes formu dažādību.

Saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likumu valsts pārvalde ir pakļauta likumam un tiesībām, vēstulē valdībai uzsver tiesībsargs Juris Jansons. Valsts amatpersonai, kura tika pilnvarota paust valsts nostāju par rezolūciju, bija pienākums rīkoties atbilstoši valstī noteiktajām tiesību normām un interesēm. Satversme noteic, ka valsts aizsargā un atbalsta laulību – savienību starp vīrieti un sievieti -, ģimeni, vecāku un bērna tiesības. Turklāt pirms gada stājās spēkā grozījumi Satversmē, pieņemot jaunu preambulu. Tiesībsargs līdz 20.augustam vēlas sagaidīt skaidrojumu tam, vai lēmums par balsošanu pret rezolūcijas pieņemšanu atbilst Satversmei un citiem ģimenes jomu reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem, kā arī tam, vai lēmums tika apspriests Saeimā un Ministru kabinetā. Ja tas netika darīts, kura institūcija vai amatpersona ir pieņēmusi šādu lēmumu, interesējas tiesībsargs. Vēl tiesībsargs jautā, vai lēmums par balsošanu pret rezolūcijas pieņemšanu tika pieņemts Eiropas Savienības vārdā.

Vairāki Saeimas deputāti, tostarp Jūlija Stepaņenko no partijas „Saskaņa” un Imants Parādnieks no Nacionālās apvienības, uzskata, ka bija nepieciešams parlamentā pārrunāt Latvijas pozīciju balsojumā saistībā ar ANO ģimenes rezolūciju.

Tikmēr Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ir meties aizstāvēt balsojumu “pret”, skaidrojot, ka rezolūciju ir ierosinājusi Krievija un citas autoritāras valstis. “Ir klaji nekorekti apgalvot, ka es kā ārlietu ministrs veicu pašdarbību vai darbojos pret ģimenes aizsardzības politiku. Vēl jo vairāk ir absurdi apgalvojumi par Satversmes pārkāpšanu,” portālā “irir.lv” apgalvo Rinkēvičs.

“Atsevišķu valstu centieni izmantot cēlus vārdus par ģimeni, laulību, tradicionālajām vērtībām un „sapuvušajiem Rietumiem” ir tikai aizsegs, lai mums uzspiestu savu pārvaldību un dzīvesziņu un atgrieztu savas ietekmes sfērā. Aicinu nebūt naiviem, jo bieži vien šādu rezolūciju nosaukumi un temati ir centieni maskēt problēmas savās mājās un jaukt nenobriedušus prātus. Tas ir arī viens no drošības apdraudējuma veidiem. Būdams Latvijas ārlietu ministrs, esmu uzsvēris, ka Latvija būs konsekventa stiprinot ES un NATO, tostarp arī atbalstot kopīgus balsojumus starptautiskajās organizācijās. Izskatās, ka tas nepatīk daudziem – dažreiz aiz naivuma, dažreiz aiz politiskā aprēķina, lai mēs nemanāmi ieslīdētu tur, no kurienes izdevās aiziet pirms 25 gadiem,” politisko fonu skaidro Rinkēvičs.

Atsevišķi politiķi gan izvairās no sava viedokļa paušanas konkrēti jautājumā par attieksmi pret jēdzienu “ģimene” un rezolūcijā paustajām idejām. Tā vietā tiek norādīts, ka nav pieņemami, ka Latvijas pozīcija netika saskaņota principā.

Piemēram, veselības ministrs Guntis Belēvičs savā tvitera kontā ierakstījis jautājumu: “Vai nesaskaņots, bet LV vārdā izdarīts balsojums ir leģitīms?”

Arī biedrība “Asociācija “Ģimene”” pauž neizpratni par balsojumu. Tomēr tā pauž prieku, ka rezolūcija ir pieņemta, jo tā esot tradicionālo ģimeņu nozīmīga uzvara pār nelielu, bet spēcīgu anti-ģimenes atbalsta grupu no ASV un citām līdzīgi domājošām valstīm. “Vairākkārtīgi mēģinājumi no feministu un LGBT atbalstītāju puses Rezolūcijā ievietot “reproduktīvās tiesības”, aizvietot jēdzienu “ģimene” ar “ģimenes” un piemērot iekļaujošu valodu, lai attiecinātu Rezolūciju uz seksuālajām minoritātēm, bija lemti neveiksmei, atsaucoties uz kāda cilvēktiesību aizstsāvja Ostina Rusa pausto, norāda biedrība.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Paldies Jurim Jansonam, kas to pamanīja un rīkojās. Pretīgi, ka augšā sēž tādi mērgļi, kas ar to vien nodarbojas, kā zāģē zeru uz kura visi sēžam.

 2. mums šobrīd pati svarīgākā ir mūsu pašu paaudžu pēctecībā atzītā dzīvesziņa, kurai vienlīdz svešas un nepieņemamas ir – kā Rietumu liberālās pārmērības, kas kropļo mūsu ģimenes jēdzienu, tā arī Austrumu impēriskā propaganda, kura gan neapdraud ģimeni, bet apdraud mūsu senču atkaroto bīvību.

 3. Valdis Freimantāls Atbildēt

  Pretlatviskie spēki konsekventi apkaro latviešu ģimenes!

  Paldies Jansonam par DROSMI!

  Atgādinu, ka čekisti un komunisti 1993. gada 18.februāra naktī iznīcināja Rīgas Latviešu Biedrību, kura darbojās pēc sirdsapziņas un 1938. gada statūtiem.
  Pat no tiesībsarga slēpj šo lietu un izzog manu iesniegumu Jansonam – Tiesībsargam!

  Kāda valsts? Politizbāzeņu ferma, čekistu paradīze! Ģeržinskograda.

  Pieprasu Jansonam cīnīties par Grantiņa atbrīvošanu un vainīgo sodīšanu par pretlatvisku darbību, kas grauj ticību demokrātijai Latvijā. Jau tā zemais DP reitings nu ir nokritis līdz KGB līmenim.

  Tautu neapmuļķos! Vadzis lūzīs.

  Arestēt Trīszvaigžņu ordeņa virsnieku – Prātam neaptverams I D I O T I S M S.

  Vai DP nesaprot, ka viņus pašus drīz tiesās? Arestēt Grantiņu nozīmē pasaulei, brīvībai, demokrātijai un latvietībai uzspļaut. Tas tagad ir izdarīts. Tauta neatstās akmeni uz akmeņa, ja ar Grantiņu kas notiks!

  Es, kurš 1986.gadā esmu pierādījis taisnību un ielicis cietumā komunistu, vecāko kriminālmeklēšanas inspektoru un par man nodarītajiem iekšlietu ministrijas darbinieku noziegumiem, saņēmis milicijas pārvaldei uzlikto soda naudu – 15 912 rubļus, labi zinu pagoņoto noziedznieku, priviliģēto
  noziedznieku psihi. Barā viņi jūtās droši, bet atšķirti no”:likumīgās” aizstāvības un privilēģijām saļimst taisnības priekšā.

  Grantiņu salauzt nav iespējams, viņu var tikai zemiski noslepkavot kā KGBistu izdzimteņi noslepkavoja dziedoni Andreju Lihtenbergu – manu draugu un tautas skaisto dzejnieku Klāvu Elsbergu.

  Latviešu goda tiesa izvērtēs visu. Latvieši, esiet modri!

  Lasiet par mani Tautas Tribunālā – “kārtējais krievžīdu uzbrukums latviešiem” !

 4. cēlus vārdus par ģimeni, laulību, tradicionālajām vērtībām un „sapuvušajiem Rietumiem” ir tikai aizsegs, lai mums uzspiestu savu pārvaldību un dzīvesziņu un atgrieztu savas ietekmes sfērā.-NE VIENMĒR ,JA SLIKTAIS SAKA KA BALTAIS IR BALTS TAS NENOZĪME KA TĀ NEVAR BŪT ! Pasulē GEJISMU UZSPIEŽ ASV politiskā tendence PAZIŅOJUMS KA TAGAD BRĪVĪBAS neatņema sastāvdaļa ir VALSTS elite atzīt gejus ,bet ne valsts pilsoņi (vēlētāji) . Tātad ja NE ,tad rīt IEMESLS karadarbībai !

 5. Ka tagad ĢIMENE ,tas ir sabiedrības REPRODUKTĪVĀ šūniņa Vīrietis un sieviete vairs nau patiesība ! Tagad zilais + zilais visi gaida galaiznākumu it īpāši labratoriju zinātnieki ir vīlušies …Bet solidaritātes vārdā ko gan neizdarīsi.

  • ja vien tu būtu ieskatījies svešvārdu vārdnīcā, tad zinātu, ka reproduktīvs – ir “tāds, kam ir sakars ar vairošanos, ar bioloģisko atražošanu”; tātad – ar vīrieša un sievietes kopdzīvi (ar ģimeni), bet ne ar pederastu perversijām.

 6. Jā, arī ministrs pārkāpt Satversmi nedrīkst!

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesību 110. pants nosaka, ka:
  “Valsts aizsargā un atbalsta laulību — savienību starp vīrieti un sievieti, ģimeni, vecāku un bērna tiesības.”

 7. Vai tautai ir tiesības pieprasīt Rinkēviča atkāpšanos?

 8. Tiesībsargam (labākajā gadījumā) vāja sapratne par cilvēktiesībām.
  Kaut ko jau par šiem gadiem sagrābstijies, taču nepietiekoši

 9. Un Vienotības biedri, kuri ir par ģimeniskām vērtībām, pašlaik klusē, kā ūdeni mutē ieņēmuši. Ļauj, lai Rinkēvičs valsts vārdā realizē savas personīgās intereses.

 10. Pēc balsojuma redzams,kurās valstis vēl mājo vesels saprāts un doma par veselīgu,normālu ģimeni.Un ,paldies Dievam,ka mūsu Satversme arī vēl ” veselīgā paskatā”.Tomēr ir par ko aizdomāties – vai “Praida”gājieni Latvijā ir likumīgi un saskan ar Satversmi,jo Satversme atbalsta normālu ģimeni

 11. Koalīcijas padome,vai kā tur viņu katru reizi nosauc,arī neatbilst Satversmei!

 12. Apspriešana Saeimā Latvijā vairs nav modē!

 13. Nākamais solis būs par ģimeni nosaukt savienību -“es un mans suns”, “es un mans traktors” utt. Iespējas paveras varen plašas.

 14. ne jau nu kādi “svešie un citādie” ir tiesīgi mainīt mūsu Satversmi un dzīvesziņu! Mums nav jāņem vērā ne Rietumu, ne Austrumu morālie kritēriji, – jo visi mēs esam liecinieki viņu laicīgām perversijām – kā seksuālajām, tā militāru agresiju izpausmēs.
  Ne jau velti mēs savai Satversmei esam uzrakstījuši skaidrojošu preambulu.

 15. “Ja tas netika darīts, kura institūcija vai amatpersona ir pieņēmusi šādu lēmumu, interesējas tiesībsargs.”
  ———————————————–
  JAnsona kungs, takš katram ierindas cilvēkam ,vecam vai jaunam, kam vēl produktīvi darboja pelēkā viela smadzenēs, saprot, ka šī iniciatīve nāca no Latvijas ārlietu ministrijas, jo tur vadošie darboņi acīmredzot sastāv zilo “Dibenbrāļu ordenī”, kā pilntiesīgi tās locekļi. Tas ir viņu mafifests citiem izpildei.

 16. Kāpēc tad Jansons klusēja kad šo iecēla par ministru? Viņš taču uzreiz paziņoja ka cīnīsies visiem spēkiem pret to – pret sarversmes ģimeniskām vērtībām Un te tāda iespēja!

Draugiem Facebook Twitter Google+