×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
29. jūlijs, 2013
Drukāt

Kaitnieku TOP 10 (no 22. līdz 28. jūlijam)


Foto-VAADFoto-VAAD

1. Kāpostu un rāceņu baltenis. Galviņkāpostu stādījumos turpina lidot tauriņi un baroties kāpuri, lapu apakšpusē konstatētas olu kolonijas, no kurām šķilsies jaunie kāpuri.


 

2. Kāpostu pūcītes tauriņi lido un turpina dēt olas, kāpostu stādījumos novēroti kāpuri un to bojājumi.

3. Pelēkā puve. Uz kāpostiem mitro laika apstākļu ietekmē kaitēkļu bojājumu vietās parādījušās pelēkās puves pirmās pazīmes.

4. Ķiršu mušas kāpuri atrodami saldo ķiršu vēlīno šķirņu ogās.

5. Parastā augļu puve. Uz āboliem un bumbieriem kaitēkļu bojājumu un kraupja infekcijas vietās turpinās augļu puves izplatība.

6. Kartupeļu lakstu puve. Iestājoties mitriem laika apstākļiem visā Latvijas teritorijā, lakstu puves izplatība pieaugusi ķīmiski neaizsargātos vēlāk stādītajos kartupeļos.

7. Melnkāja. Slimības pazīmes šobrīd konstatētas uz kartupeļu stublāju pamatnes, tie vīst un viegli lūst, atsevišķu stublāju pamatne kļuvusi gļotaina un ar nepatīkamu smaku.

8. Melnais sodrējums parādījies uz graudaugiem graudu nobriešanas beigu fāzē, parasti tas graudus nebojā, bet atsevišķos gadījumos var skart arī graudu ārējo daļu.

9. Ābeļu un bumbiera kraupja infekcija uz briestošajiem augļiem veido plaisas, kurās iekļūst puves infekcijas, tādējādi pasliktinot augļu kvalitāti.

10. Kartupeļu lapgrauzis (kolorādo). Joprojām kartupeļu stādījumos, kur nav lietoti insekticīdi, barojas dažāda lieluma kaitēkļa kāpuri. Pašas vaboles var apgrauzt kartupeļu bumbuļus augsnes virspusē.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+