×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
1. jūlijs, 2013
Drukāt

Kaitnieku TOP 10 no 24. līdz 30. jūnijam

Foto - VAADFoto - VAAD

1. Kartupeļu lakstu puve. Pirmās kartupeļu lakstu puves pazīmes atrastas pirms Jāņiem vienā laukā Kuldīgas un vienā laukā Daugavpils novadā. Pēc svētkiem slimības parādīšanās konstatēta arī Līvānu un Priekuļu novadā. Saglabājoties mitram laikam un nedaudz pazeminoties gaisa temperatūrai zem 25 grādiem, turpināsies kartupeļu lakstu puves attīstība arī citur Latvijā.


2. Kartupeļu lakstu sausplankumainība pirmsjāņu nedēļā konstatēta jau vairāk nekā pusē no Valsts augu aizsardzības dienesta novērotajiem kartupeļu laukiem visā Latvijas teritorijā.

3. Kartupeļu lapgrauzis (kolorādo). Lapgrauža kāpuru šķilšanās un barošanās konstatēta vairāk nekā trešdaļā novēroto lauku. Ir sagaidāms kāpuru un to bojājumu izplatības pieaugums.

4. Kāpostu cekulkodes kāpuru attīstība galviņkāpostu stādījumos pieaug. Tie konstatēti arī ziedkāpostos.

5. Laputis. Atsevišķos kartupeļu laukos konstatētas pirmās laputis. Tās ir aktuālas sēklai paredzētos stādījumos, jo ir kartupeļu vīrusslimību pārnēsātājas. Gan lauka pupu, gan pupiņu sējumos izplatās lap­utis. Laputis aktuālas arī ogulājos un krāšņumaugu dobēs.

6. Krustziežu spīduļi joprojām aktuāli daudzos vasaras rapšu sējumos.

7. Sīpolu neīstā miltrasa. Konstatētas pirmās sīpolu neīstās miltrasas pazīmes.

8.  Burkānu lapu blusiņa. Lielākajā daļā no novērotajiem burkānu laukiem sastopami burkānu lapu blusiņu bojājumi – sačokurojušies laksti.

9. Ābeļu kraupis. Pieaug ābeļu kraupja pazīmju sastopamība uz ābeļu lapām, pazīmes parādās arī uz augļiem.

10. Ērkšķogu Amerikas miltrasa sākusi inficēt upeņu krūmus.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+