×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
2. septembris, 2013
Drukāt

Kaitnieku TOP 10 no 26. augusta līdz 1. septembrim

Foto - VAADFoto - VAAD

Gliemeži. Vairākos ziemas rapša laukos Kurzemē, Zemgalē un Vidzemē konstatēti pirmie gliemežu bojājumi. Mazāk saulainos, vēsākos un mitrākos laika apstākļos pieaugs gliemežu aktivitāte.


 

Burkānu lapu sausplankumainība konstatēta biežāk salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu. Slimības pazīmes sastopamas vairākumā novēroto lauku.

Burkānu lapu brūnplankumainības sastopamība salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu pieaugusi, tā konstatēta lielākajā daļā no novērotajiem burkānu laukiem.

Pelēkā puve. Pusē no novērotajiem galviņkāpostu laukiem konstatētas pelēkās puves pazīmes.

Ābolu tinējs. Arvien biežāk pamanāmi āboli ar ābolu tinēja kāpuru bojājumiem. Parasti kāpuru invadētie augļi no koka nobirst pirmie.

Krustziežu sausplankumainības pirmās pazīmes konstatētas apmēram trešdaļā no novērotajiem nākamā gada ražai sētajiem ziemas rapša sējumiem. Sausplankumainība joprojām inficē arī galviņkāpostus un ziedkāpostus.

Neīstā miltrasa. Trešajā daļā no ziemas rapša jaunajiem sējumiem konstatētas neīstās miltrasas pirmās pazīmes.

Spradži konstatēti vairākumā ziemas rapša sējumu, taču tikai vienā gadījumā ar nozīmīgu izplatību.

Kartupeļu lapgrauzis (kolorādo). Visos novērotajos kartupeļu stādījumos sastopamas jaunās paaudzes vaboles. Kur nav zaļu lakstu, par barību tiek izmantoti augsnes virspusē “izlīdušie” kartupeļu bumbuļi.

Bumbieru lapu blusiņa. Bumbieru dārzos šobrīd sastopamas visas bumbieru lapu blusiņas attīstības stadijas – olas, kāpuri un pieaugušās.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+