×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
26. augusts, 2013
Drukāt

Kaitnieku TOP 10 (periodā no 19.08. līdz 25.08.2013.)


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kāpostu puves. Vairākos galviņkāpostu stādījumos pamanāmas krust-ziežu sausās, pelēkās un dārzeņu slapjās puves bojātas galviņas. Parādās pirmās baltās puves pazīmes, vienā laukā galviņu puvi izraisījusi fuzarioze.


 

Sīpolaugu sakņu puves. Sīpolu ražas novākšanas laikā labi pamanāmi sīpolaugu sakņu puvju bojājumi. Pirms novietošanas uzglabāšanai jāatlasa bojātie sīpoli, lai tie neinficētu veselos.

Krustziežu sausplankumainība sastopama 70% no novērotajiem galviņkāpostu laukiem. Slimības pazīmes konstatētas arī brokoļu un ziedkāpostu stādījumos. Sausplankumainības pazīmes atrastas visos vasaras rapšu sējumos.

Burkānu lapu sausplankumainība inficē burkānu lakstus apmēram pusē no novērotajiem burkānu laukiem.

Burkānu lapu brūnplankumainības sastopamība salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu pieaugusi, tā konstatēta pusē no novērotajiem burkānu laukiem.

Krustziežu pāksteņu pangodiņš. Atsevišķos vasaras rapšu sējumos atrasti krustziežu pāksteņu pangodiņa kāpuru bojāti pāksteņi, izplatība nenozīmīga.

Parastā augļu puve. Pieaug ar puvi inficēto ābolu un bumbieru izplatība.

Ābeļu un bumbieru kraupis. Vairākumā novēroto augļu dārzu konstatētas kraupja pazīmes gan uz lapām, gan augļiem.

Bumbieru–kadiķu rūsa sastopama vairākos bumbieru stādījumos. Drīzumā uz lapām oranžo plankumu apakšpusē attīstīsies veidojumi, kas izskatīsies kā radziņi. Tajos attīstīsies slimības izraisītāja sporas, kas rudenī inficēs kadiķus.

Kāpostu cekulkode. Dīgšanu vairākos laukos sākuši ziemas rapši. Ir konstatēti atsevišķi gadījumi, kad uz jaunajiem augiem barojas kāpostu cekulkodes kāpuri.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+