×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
7. oktobris, 2013
Drukāt

Kaitnieku TOP 10 no 30. septembra līdz 6. oktobrim

Foto - VAADFoto - VAAD

1. Kāpostu cekulkodes kūniņas konstatētas vairākumā ziemas rapšu lauku. Tas nozīmē, ka labvēlīgu ziemošanas apstākļu ietekmē arī nākamgad iespējama šo kaitēkļu nozīmīga izplatība.

2. Krustziežu dzimtas nezāles vairākos ziemas rapšu laukos sākušas ziedēt.

3. Krustziežu sausplankumainības pazīmes izplatītas ziemas rapšu sējumos un galviņkāpostu laukos.

4. Bumbieru–kadiķu rūsa. Uz inficētajām bumbieru lapām apakšpusē pašlaik labi saskatāmi sēnes izveidoti “radziņi”. Tajos attīstās sporas, kas vēl šoruden meklēs kadiķi, uz kura pārziemot. Tādēļ, ja iespējams, bojātās lapas jāsavāc un jālikvidē!

5. Pelēkā puve turpina inficēt galviņkāpostus.

6. Parastās augļu puves bojāti āboli un bumbieri bieži sastopami novāktajā ražā. Ne vienmēr pirmās pazīmes ir redzamas uzreiz, tās sāks parādīties apmēram mēnesi pēc augļu ievietošanas glabātavās.

7. Ābolu tinēja kāpuru bojātie āboli būs vieni no pirmajiem, kurus noliktavās skars puves, tādēļ tie jau iepriekš jāatlasa no veselajiem.

8. Burkānu mušas kāpuru bojājumi bieži pamanāmi ražas vākšanas laikā. Nonākot kopā ar burkānu noliktavās, kāpurs turpinās baroties un radīt jaunus bojājumus.

9. Slapjās puves. Kartupeļu un burkānu glabātavās konstatēts slapjo puvju attīstības sākums. Dārzeņu slapjā puve bojā kāpostu galviņas jau lauka ap­stākļos.

10. Gliemežu klātbūtne konstatēta vairākos ziemas rapšu un graudaugu sējumos, taču salīdzinājumā ar iepriekšējām nedēļām to aktivitāte ir mazinājusies.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+