Mobilā versija
+2.9°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
29. jūnijs, 2015
Drukāt

Kaitnieku TOP10 pēcjāņu nedēļā

Foto - VAADFoto - VAAD

Kauleņkoku sausplankumainība ķiršos.

Kauleņkoku sausplankumainība. Slimība bojā visu kauleņkoku lapas. Šobrīd slimības ierobežošanai var izgriezt nokaltušos zarus, savākt nobirušās inficētās lapas.

Kāpostu cekulkode. Vairākos kāpostu stādījumos ir novērotas pieaugušas cekulkodes, kas nozīmē, ka drīz gaidāma olu dēšana kāpostaugu lapu apakšpusē. Ja gaisa temperatūra būs +20,5 oC, tad kāpuri izšķilsies pēc 5 – 7 dienām. Īpaši kaitīgi cekulkodes kāpuri ir ziedkāpostiem.

Bumbieru-kadiķu rūsa. Bumbieru dārzos, kuros netiek ierobežota šī slimība, oranžie rūsas plankumi parādās arvien vairāk.

Pupu brūnplankumainība. Slimības pirmās pazīmes ir mazi, koši šokolādes brūni plankumi uz lapām, plankumiem kļūstot vecākiem, tie palielinās un saplūst, vidus kļūst gaišāks. Tipiska pazīme – sarkani brūna apmale apkārt plankumiem. Profilaktiski no slimības var izvairīties, nesējot pupas vienā un tajā pašā vietā vismaz trīs gadus.

Zemeņu pelēkā puve. Zemeņu stādījumos sāk izplatīties pelēkā puve. Slimība bojā pumpurus, ziedkopas un ogas, dažkārt arī lapas, kātus. Pirmās pazīmes īpaši novērojamas mitrā laikā, kad pumpuri un ziedi nobrūnē un atmirst. Nelietojot fungicīdus, mitros laika apstākļos infekcijas dēļ ražas zudumi var sasniegt 30 – 35%.

Bumbieru kraupis. Bumbieru kraupis turpina izplatīties, īpaši dārzos, kuros netiek lietoti fungicīdi kraupja ierobežošanai. Kraupja bojājumu vietās uz augļiem vasaras otrajā pusē var ieperināties augļu puves izraisošas sēnes.

Ābeļu tīklkode. Vēl aizvien augļu dārzos redzamas ābeļu tīklkožu kāpuru ligzdas. Jāturpina tās mehāniski likvidēt, nogriežot bojāto zara daļu kopā ar kāpuriem un iznīcinot.

Zemeņu lapu plankumainības – brūnplankumainība un baltplankumainība. Ja stādījumā tās ir stipri izplatītas, tad pēc ražas novākšanas vecās zemeņu lapas jānopļauj un jāizvāc no stādījuma.

Kartupeļu lapgrauzis. Pateicoties mērenajai gaisa temperatūrai, kāpuru izšķilšanās no olām ir samērā lēna, apmēram 10 – 15 dienas.

Jāņogulāju stiklspārnis. Jūlijā stiklspārnis dēs olas, no kurām izšķilsies kāpuri, kuri barosies zara serdes daļā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+