×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
29. jūnijs, 2015
Drukāt

Kaitnieku TOP10 pēcjāņu nedēļā

Foto - VAADFoto - VAAD

Kauleņkoku sausplankumainība ķiršos.

Kauleņkoku sausplankumainība. Slimība bojā visu kauleņkoku lapas. Šobrīd slimības ierobežošanai var izgriezt nokaltušos zarus, savākt nobirušās inficētās lapas.

Kāpostu cekulkode. Vairākos kāpostu stādījumos ir novērotas pieaugušas cekulkodes, kas nozīmē, ka drīz gaidāma olu dēšana kāpostaugu lapu apakšpusē. Ja gaisa temperatūra būs +20,5 oC, tad kāpuri izšķilsies pēc 5 – 7 dienām. Īpaši kaitīgi cekulkodes kāpuri ir ziedkāpostiem.

Bumbieru-kadiķu rūsa. Bumbieru dārzos, kuros netiek ierobežota šī slimība, oranžie rūsas plankumi parādās arvien vairāk.

Pupu brūnplankumainība. Slimības pirmās pazīmes ir mazi, koši šokolādes brūni plankumi uz lapām, plankumiem kļūstot vecākiem, tie palielinās un saplūst, vidus kļūst gaišāks. Tipiska pazīme – sarkani brūna apmale apkārt plankumiem. Profilaktiski no slimības var izvairīties, nesējot pupas vienā un tajā pašā vietā vismaz trīs gadus.

Zemeņu pelēkā puve. Zemeņu stādījumos sāk izplatīties pelēkā puve. Slimība bojā pumpurus, ziedkopas un ogas, dažkārt arī lapas, kātus. Pirmās pazīmes īpaši novērojamas mitrā laikā, kad pumpuri un ziedi nobrūnē un atmirst. Nelietojot fungicīdus, mitros laika apstākļos infekcijas dēļ ražas zudumi var sasniegt 30 – 35%.

Bumbieru kraupis. Bumbieru kraupis turpina izplatīties, īpaši dārzos, kuros netiek lietoti fungicīdi kraupja ierobežošanai. Kraupja bojājumu vietās uz augļiem vasaras otrajā pusē var ieperināties augļu puves izraisošas sēnes.

Ābeļu tīklkode. Vēl aizvien augļu dārzos redzamas ābeļu tīklkožu kāpuru ligzdas. Jāturpina tās mehāniski likvidēt, nogriežot bojāto zara daļu kopā ar kāpuriem un iznīcinot.

Zemeņu lapu plankumainības – brūnplankumainība un baltplankumainība. Ja stādījumā tās ir stipri izplatītas, tad pēc ražas novākšanas vecās zemeņu lapas jānopļauj un jāizvāc no stādījuma.

Kartupeļu lapgrauzis. Pateicoties mērenajai gaisa temperatūrai, kāpuru izšķilšanās no olām ir samērā lēna, apmēram 10 – 15 dienas.

Jāņogulāju stiklspārnis. Jūlijā stiklspārnis dēs olas, no kurām izšķilsies kāpuri, kuri barosies zara serdes daļā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+