×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
4. augusts, 2016
Drukāt

Kaķa ādā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Visticamāk, ka oskarotais Kevins Speisijs, kuru slavas virsotnē stabili tur kulta seriāls “Kāršu nams”, nemaz nevar atbildēt, kāpēc piekritis filmēties vārgā un absolūti nevajadzīgā komēdijā “Deviņas dzīvības”, kur viņa varonis pedagoģiskos nolūkos tiek pārvērsts par kaķi, lai īsā laikā pārvērtētu savu dzīvi.

Barija Zonnenfelda vārds ir zināmu kvalitāti nodrošinošs. Kā režisors viņš strādā kopš 1991. gada, kad uz lielajiem ekrāniem nonāca “Ādamsu ģimenīte”, un kopš tā laika viņš ir parūpējies par daudzām smieklu šaltīm un pieklājīgu izklaidi (“Ķeriet Īso”, 1995, trīs filmām “Vīri melnā”), taču ar filmu “Deviņas dzīvības” viņš, lai izvairītos no necenzētas leksikas, iebraucis pamatīgās auzās.

Toma Brenda dzīve rit kā nierei taukos: viņam ir milzu impērija, ģimene – tiesa, otrā laulība – un visas durvis vaļā, taču, nemitīgi cenšoties kaut ko pierādīt nezin kam, viņš regulāri piemirst par saviem tuvajiem, tāpēc nonāk pārbaudes stadijā. Proti, tiek pārvērsts par kaķi un, ja septiņu dienu laikā nebūs sapratis, kā turpmāk dzīvot, uz mūžiem paliks pūkainajā kažokā, nevis atgriezīsies biznesa uzvalkā Manhetenas miljonāru pulciņā. Protams, kamēr Brends cīnās par savu eksistenci, par savu vietu zem saules cīnās gan viņa labā roka Īens Kokss, kas ir nožēlojams intrigants, gan Brenda meita un jau sen pieaugušais dēls, arī abas sievas, taču tas viss ir tik paredzami un nebūtiski, ka niez mēle pavaicāt: ko Kevins Speisijs saskatīja šīs filmas scenārijā? kāpēc Dženiferai Gārnerei vēl piedāvā filmēties? kāds ir mērķis Kristofera Volkena dejošanai? un kāpēc 50 miljoni ASV dolāru, kas tika iztērēti šīs filmas tapšanā, jāiegulda tik nejēdzīgā projektā, ja ir simtiem un tūkstošiem citu veidu, kā tos iztērēt?

 

UZZIŅA:

“Deviņas dzīvības”/”Nine Lives”

Francija, Ķīna, 2016

Režisors: Barijs Zonnenfelds

Lomās: Kevins Speisijs, Dženifera Gārnere, Kristofers Volkens, Marks Konsueloss, Robijs Amels

No 5. augusta “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+